| TheSpecialOne a întrebat:

URGENT! VA ROG SA MA AJUTATI! Ieri sora mea a primit un pumn in stomac si a urinat si defecat cu sange. Dupa cateva ore a vomitat normal si acum are ficatul umflat si tare cand apesi. Poate fi ceva grav? Asa se intampla cand te lovesti la burta/ficat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
E destul de grav. Du-te cu sora ta de urgenţă la spital sau cheamă Salvarea la telefon 112.
Succes!

| mixxjim a răspuns:

Vai de capul meu, mergeti urgent la spital, cum sa elimine sange si sa stati asa? Voi parinti nu aveti? Mergeti urgent la spital, nu stati sa asteptati sa moara cu zile!

| mixxjim a răspuns:

Daca nu aveti cum ajunge la un spital cheama o salvare, suna la 112.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate fi ceva grav. Fuga la spital!

Si nu-ti mai lovi sora in ficat!

| davidrcv a răspuns:

Au drepatate.Trebuie dusa urgent la spital sau trebuie sa sunati la 112.

| BezeaToxica a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o vada un medic sad

| Lory-Flory_Ticu_1999 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa o duci la doctor. Poate fi ceva foarte grav.