| anonim_4396 a întrebat:

Urinez des de cateva luni. Nu am dureri, posibil sa am ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil să ai o răceală la rinichi, în termeni medicali, cistită.

| Bruno92 a răspuns:

Prea puține detalii, ai și probleme cu transpirația? Miros de acetona? Sete excesivă? Poate bei multe lichide și e normal sa urinezi mai mult

| Lolol8888 a răspuns (pentru Bruno92):

Beau 2,5 l de apa pe zi. nu transpir mult. nu am sete excesiva, nu am miros de acetona.

| Bruno92 a răspuns (pentru Lolol8888):

Daca e de câteva luni te sfătuiesc să mergi la doctor, sunt prea multe cauze nu avem de unde ști. Oricum e normal sa mergi na wc de 4-7 ori pe zi, mai ales că tu consumi multă apă, nu o vad că pe o probleme medicala mai ales daca nu te ustura când urinezi.

| svenhassel13 a răspuns:

Nu

| Claraaaaa16 a răspuns:

Bună. Nu cred ca ai probleme, mai ales daca bei 2, 5 l apă pe zi, este absolut normal deoarece bei multă apă. Dacă nu urinai era o problemă, dar asa... esti sănătoasă tun!laughing)

| ellatinaofficial a răspuns:

Cred ca bei prea multe lichide. daca bei mult te p$si mai mult, logic.