| anonim_4396 a întrebat:

Va apar si voua pe corp puncte mici rosii ca o intepatura de ac gen angioame? De la ce apar? Daca le scot cu laserul raman cicatrici? Nu ma mananca deloc doar ma deranjeaza estetic.Am observat ca si parintii aveau multe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Da, aveau și părinții mei, sunt ereditare, nu sunt periculoase, doar inestetice și se îndesesc pe măsură ce înaintezi în vârstă
http://dozadesanatate.ro/punctele-rosii-pe-piele-sunt-periculoase/

1 răspuns:
| Marcomirica a răspuns:

Ai pe mana pe fata si pe picioare? Daca da ai boala mana picior gura. Acele intepaturi dupa 2 zile te vor manca. Si daca ai boala mana picior gura nu iesii din casa (doar pana la doctor)