| anonim_4396 a întrebat:

Va apar si voua, sau aveti puncte rosii in piele? Am observat ca imi apar din ce in ce mai multe si angioame chiar stiu ca avea si taicameu multe.Ce sa fac sa nu mai imi apara? Imi apar si pete maro, e cumva de la ficat sau tine de mostenire genetica? Voi v-ati dus la dermatolog sa le scoateti sau le lasati asa nu le bagati de seama? Sa scap de acele puncte rosii ma gandesc ca nu mai pot scapa raman cu ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Puncte din acelea in relief?
Eu am avut unul in palma (nu era in relief) foarte mulți ani, văd ca a dispărut de curând.
De prevenit nu cred ca se poate, dar dacă te deranjează poți merge la medic sa le scoată sau sa aștepți sa treacă (fiecare om e diferit, nu dispar la toți in același timp și de multe ori dispar doar dacă le scoți).

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Puncte mici rosii ca niste alunite ca niste intepaturi de ac, nu ma mananca dar ma deranjeaza ca apar la cateva luni cate una.de scos stiu ca se pot scoate dar ramane ma gandesc cicatrici si sunt multe cred ca sunt angioane