| NIKOLETA111777 a întrebat:

Va Rog Ajutati.ma! de cateva zile ma doare foarte rau in capul pieptului, mama spune ca e din cauza ca nu mananc..eu fac sport de performanta,deci nu mananc prostii... mentionez ca ma doare si capul f raw,,,,, capul ma doare mai mult in partea dreapta si mai simt in ureche niste zvacniri(ca pulsul)va rog daca ati putea sa ma ajutati ca numai stiu ce sa fac?!?!?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Anonim0096 a răspuns:

Aceste descrierei par a se datora deficientei de magneziu(pentru a te convinge poti cauta si pe net, atat rolul care al are cat si simptome ce apar in momentul in care acesta se afla intr-o cantitate insuficienta)

| AroundZendaya a răspuns:

Incearca sa bei ceaiuri fierbinti si sa-ti faci masaj in zona cu dureri, s-ar putea sa fie o mica raceala. Si mie mi s-a intamplat happy :*

| Alexandru_Manea_1998 a răspuns:

Durerea de cap poate fi din cauza oboseli si pe mine ma mai doare cand fac efort extrem... este ca o durere profunda de care nu scapid eloc nu? in capul pieptului poate fi din cauza unei iritati la piele sau la trahee, si in ureche poate ai contactat o bacterie de referat este sa te duci la medica daca durerile nu trec... iti recomand sa o iei mai incet cu sportul macar pentru cateva zile si sa mananci carne, lapte, oua, legume si fructe si sa te hidratezi si ucm spuneam daca problema eprsista contacteaza un medic din cauza ca la ureche poti sa nu mai auzi ci acea ureche am avut si eu problema, la capul pieptului poate sa se extinda si sa suferi dupa de boli pulmonare etc. si durerea de cap daca te odihnesti s-ar putea sa treaca daca nu chiar ar trebuis a te duci la medic.

| xAndre a răspuns:

Vazusem si eu niste simptome asemanatoare pe Investigation Discovery, la seria Diagnosticuri misterioase. Era o boala serioasa. Ar trebui sa te duci neaparat la un doctor, nu sa zici pe TPU.