| BodoGenn a întrebat:

pe mama o doare de cateva zile in capul pieptului,nu poate sta dreapta, ameteste...de la ce poate fii? o fii racit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiannaDia a răspuns:

Ar trebui să meargă la doctor. Să nu stea așa! Probabil și din cauza stesului.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Convinge-o să meargă la spital, eu aș spune să o însoțești chiar tu, la serviciul de urgență, fiindcă acolo îi vor face analizele pe loc, și îi vor pune un diagnostic. Însă, trebuie să spună că o doare foarte tare (fiindcă acolo sunt primiți doar cei cu cazuri urgente/grave, restul sunt trimiși la medicul de familie). Dacă acuză doar o durere simplă, nu o vor accepta la control. Deci, aveti grijă cum vă exprimați.