| Mely_Ena_1996 a întrebat:

VA ROG AJUTATI-MA
Ieri ma durea burta tare si ma simteam rau. Am baut suc acidulat ca sa vomit fiindca aveam un microb. Dupa mie ra si mai rau dar nu imi venea sa vomit asa ca m-am culcat. M-am trezit la 1 dimineata si am vomat tot din mine.Azi ma simt foarte rau. Abia pot sa merg prin casa ca sunt foarte ametita. Cred ca am si febra nu stiu cat ca n-am termometru.Ma doare stomacul si simt ca si cum cineva m-ar apasa tare pe stomac.Imi chioraie si daca incerc sa mananc ceva mi se face rau numai cat ma uit. Mi-a fost prea sete azi dimineata asa ca am baut apa. Ce sa fac sa ma simt mai bine fiindca sincer simt ca mor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil e o indigestie, iti trece de la sine pana maine. Daca te simti in continuare rau, mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| DonGiani a răspuns:

Mergi la doctor.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

OMG! Asta e o problemă gravă! Du-te la spital mai bine. Poți face reflux gastroesofagian de la atâta vomitat!