| AalLeExX02 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Mi-o aparut de vreo 2 zile urticarii! Nu le suport... Am mai multe in zona abdomenului! Ce poate fi? Ca alergie nu am la nimica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca de aparitia urticariei este responsabila o infectie virala sau un medicament ea va disparea, de obicei in cateva ore sau zile.Cat o ai e bine sa eviti medicamente cum ar fi : aspirina, laxative, sedative, vitamine si siropul de tuse. Nu purta lenjerie stamta, nu fa baie, dus fierbinte, evita transpiratia, toate acestea indeamna la si mai multa mancarime. Aplica mixtura mentolata pe papule si urmeaza o medicatie bazata pe antihistaminice.

1 răspuns:
| djdani2010 a răspuns:

Ulticariile le poti trata cu mixtura mentolata! se gaseste la farmacie