| alexa_4015 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! sunt disperata p bune am inceput sa fiu disperrata de corpul mesu va rog spuneti-mi cum pot sa slabesc pana la toamna? am 15 ani si 64 de kg ff mult! va rogsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Buna!
Pot spune ca te inteleg deorarece am trecut si poate mai trec si eu prin asta.
-->E foarte importatnt in primul rand stilul de viata.Trebuie sa elimini prajelile, dulciurile, paine si bauturile carbogazoase.
-->Fa sport.Cauta pe youtube 'Tae-bo' e un sport gen karate.(Acest sport consuma cele mai multe calorii.)
-->Fa`ti masaje anticelulitice. Poti folosi "chestii"naturiste ca de ex:ulei de masline+faina de porumb, aplicarea unor frunze de vita de vie caldute, argila; argila se pune in apa si se lasa sa se dizolve dupa care in apa pui benzi elastice; le lasi sa se inbibe bine dupa care le aplici pe zonele problematice; am vazut la tv ca e destul de eficient)Dupa aplicarea acestora inveleste zona in care ai aplicat intr-o folie de plastic(de aia de pus pe alimente)(, Sa adaugi vin sau must in cada cand faci baie, poti folosi chiar si in aparat de facut masaj la tine acasa.Eu am comandat de pe net acest aparat care mi se pare destul de eficent:http://www.pretulverde.ro/......8b.html.eu de fapt am luat varianta albastra pentru ca asta nmu era in stoc. oricum acesta rosu e mai bun.
-Consuma multa apa(daca poti cu lamaie), si nu ezita sa consumi condimente sau lamaie(grabesc procesul de ardere a grasimilor).
-->Profita acum ca e vara si vacanta si consuma numai salaturi si fa toate aceste lucruri. E ciudat, dar daca le faci pe toate acestea rezultatele vor aparea foarte repede.

Inca ceva. Poti tine daca vrei o dieta disociata. Poate nu e chiar indicata deoarece e rapida.Eu am tinuto timp de o saptaana si am slabit in jur de 5 kg. E mult. dar am tinuto cu strictete si am facut mult, mult sport+masaje anticelulitice.
Aceasta este dieta:
-->Dieta disociata 4kg in 7 zile. Trebuie urmata cu strictete. E o dieta de slabire rapida si sigura.

ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)
ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)
ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)
ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5: legume fierte (fara cartofi)
ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau alte cele)
ziua 7: un piept de pui fiert
.
Cred ca ai auzit de Irina Reisler. Daca nu o sa-ti dau cateva detalii. e o femeie care a slabit de la 100 de kg la vrei 60.
Acesta este site`ul ei.
Vei gasi pe site:diete, masaje aticelulitice(video), retete dar si un shop de unde poti comanda creme si uleiuri.
In fine.
Spe ca ti``am fost de folos.
Incearca sa respecti cu strictete dieta si sa aci cam tot ce am facut si eu.Vei vedea rezultate chiar mai repede decat te astepti.Multa vointa

8 răspunsuri:
| dichi a răspuns:

Incearca o dieta de slabire de pe siteul www.cura-de-slabire.net. si pe langa aceasta, documenteaza-te foarte bine despre ceea ce mananci.

| Poinsettia a răspuns:

Renunta pe cat poti la dulciuri, chips-uri (daca ai pofta de chipsuri, mananca seminte sarate, acestea au cu aproximativ 300 kcal mai putine decat chipsurile). Mananca fructe (acum ca vine sezonul happy ) si bea multa apa (s-a constatat ca apa ajuta la metabolism cu vreo 30%, deci consumi cu 30% mai multe calorii atunci cand bei suficienta apawinking ), dar sa nu bei apa in disperare, ca iti suprasoliciti rinichii! Fa orice fel de miscare: jogging, volei, baschet, etc sau mergi pe jos vreo 5 km in fiecare zi si intr-o luna jumate-doua o sa arati super, crede-ma. Si nu faci un efort extraordinar! Iesi la aer, pune-ti pe Mp3 sau Ipod melodiile preferate si plimba-te! happy
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| Alexa_8596 a răspuns:

1.Nu manca dupa ora 5-6
2.Nu manca decat vreo 1 felie de paine pe zi. Poti sa iei si Graham.Sau neagra pentru.ca are mai putine calorii
3.Mancanca regulat.Trei mese pe zi happy
4.Nu manca, daca nu`ti trebuie.
5.Bea cel putin 1 litru de apa pe zi.Plata happy. Si nu bea sucuri
6. Poti sa sari coarda. Te ajuta mult. Sau sa faci sport.Sa mrg la alergat
7. Poti tine diete de pe calculator in caz ca nu reusesti.Iti spun euwinking Incearca sa faci ce ti-am spus si vei slabi. happy

Acum. Dai fundita?happy

| Cineva! a răspuns:

Acesta este siteul: http://www.irinareisler.ro/

Imi cer scuze. dar am uitat sa-l scriu:">

| georgegs a răspuns:

Faci. sport, mananci.ce.trb.si.la.ce.ora,./,.si.cat.mai
putina.paine,./,/.

| gabitza_6878 a răspuns:

Renunta la fast-food si baga alergat dimineata in parc sau sari coarda, danseaza, fa orice care arde calorii
mananca putin si des, dar nu dupa ora 6-7
sa nu incepi tare ca nu o sa poti rezista
eu am slabit dupa ce am injumatatit mesele ( dar nu te sfatuiesc sa faci asta pentru ca dereglezi organismul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport, bea multa apa si cel mai important nu te infometa.si nu uita cat mai multa miscare(sport)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand un super produs de slabire de ultima generatie! www.dieta-acai-berry.com!