| Stefania5896 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Sunt fata, am aproape 15 ani si nu am crescut din clasa a 4-a.Nu stiu ce sa mai fac, ma consum foarte mult, si eu si parintii mei.Am inaltimea de 1, 43.Am fost la doctor, am luat o gramada de pastile (despre care se ziceau ca sunt cele mai bune), dar nimic nu a dat roade.Doctorul a spus ca din cauza menstruatiei eu nu voi mai creste(menstruatia mi-a venit la sfarsitul clasei a 4-a).Voi ce parere aveti,credeti ca este normal? Parintii mei nu sunt scunzi deloc, mama are 1, 63 si tata 1, 76.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JIJ a răspuns:

Poti sa faci un sport, de exemplu : basket sau voley ori innot, sau ai fi putut. De obicei fetele cresc pana in varsta de 16-17 ani sa zicem. Desigur, rezultatele se vor vedea dupa vreun an/doi de la practicarea sportului. Nu ca te-ai dus o luna si gata. Daca nu, atunci incearca sa te impaci cu ideeawinking mai sunt si oameni mici pe lumea asta.

| GummitsaxXx a răspuns:

Fa un sport..Si eu eram pitica la sfarsitu` clasei a 4a... Acum sunt a 7a..Am facut volei din clasa a 2a pana in a 5a laughing..Si am crescut..Incearca! Alege intre volei sau basket laughing Te ajuta :X Funda? puppy dog eyes