| Gabitza a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati! sad sunt disperata! In general aveam o greutate de 48-49 kg la 158 cm. In luna aprilie m-am ingrasat brusc! Nu stiu de ce... si am ajuns la 58 kg. Nu stiu ce s-a intamplat de m-am ingrasat atat de tare! Si nu aveam burta deloc...acum imi este rusine sa port un tricou mulat! sad va rog sa-mi spune-ti cum sa slabesc! Si la maini se vede..si la picioare sad va rog! Va multumesc mult celor care incearca sa ma ajute!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Ok, deci nu imi vine sa cred sunt in aceesi situatie chiar la aceeasi inlatime si aceeasi greutate si aceeasi problema decat ca eu m-am ingrasat de la craciun. Eu am tinut o dieta dar m-am lasat de ea dar vreau sa o incep din nou daca vrei sa incepem impreuna spune'mi si iti trimit id'ul meu cred ca ar fi usor sa incepem impreuna mai ales ca incepem de la aceeasi greutate si inaltime.

5 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Se numeste sarcina.

| Gabitza explică (pentru rutanklan):

Nu! imi vine regulat!

| rutanklan a răspuns (pentru Gabitza):

Ok, too many details. Ai facut o schimbare undeva daca zici ca ai patit asa brusc. Ori mananci prea mult, ori ai inceput sa iei ceva medicamente (nu zic de care - baby maybe) ori te-ai oprit din a mai face sport... or, like I said...

| R0co3 a răspuns:

Du-te la sala la jooking tine dieta etc bafta si plz funda P.S.: Faci aerobica, gimnastica

| JungleFish a răspuns:

Sport sport sport. poate ai mancat prea multe dulciuri in perioada sarbatorilor. Incearca sa reduci din dulciuri si paine. Bea multa apa, 2 litri pe apa ar fi perfect. Daca doresti neaparat iti poti gasi o dieta potrivita, sau iti poti face propria dieta. Succes!