| prizeFTW a întrebat:

Va rog sa cititi pentru ca este o problema serioasa! Imi troznesc degetele in toate pozitiile si felurile posibile. Un deget il troznesc in 5 feluri diferite din 10 in 10 minute. Cand stau in repaus, dupa aceea ma sucesc lateral si imi trozneste coloana de sus pana jos... Daca tin picioarele in forma de triunghi, si dupa aceea le las jos, imi trosnesc genunchii.Cotul la fel, cand stau cu cotul pe masa si restul mainii in aer imi tremura mana. Toate incheieturile imi trosnesc fara sa vreau cand ma misc. Incepe sa ma doara. Daca nu-mi troznesc degetele le simt grele parca nu am putere in ele. Ce sa fac? Ajutor! Funda si vot. straight face Nu mai pot mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MasterSpirit a răspuns:

Apucate de sport,vorbesc serios,facand sport nu iti va mai trosnii nimic,si mie imi trozneau oasele si ma durea spatele,si m-am apucat de sport de performanta [sala],asta acum un an doi,primele doua saptamani incepuse sa ma doara cam tot corpul,coloana si astea, dar dupa aia o luna nu am mai avut nimic, nici de racit numai raceam, raceam foarte greu, este foarte sanatos..bafta

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie pentru un control medical.
Pa, pa.

| Laviniargint96 a răspuns:

Esti tu mai flexibil. du-te la un doctor te va ajutawinking

| DjKeeBaB a răspuns:

Pai eu zic sa incerci sa nu te mai gandesti la degete si sa ai vointa sa nu mai faci asa ceva pentru ca daca o sa faci in continuare o sa faci o boala care se manifesta prin tremurarea mainilor si este f. nasol si jenant mai ales la o varsta frageda. Bafta

| prizeFTW explică (pentru DjKeeBaB):

Acum am intors capul si mi-a troznit coloana si cam doare. straight face