| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Va rog sa îmi ziceți cum îmi pot trata rinita cronica, am fost la orl, acesta mi-a prescris niște spray-uri, mare lucru nu simt, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce sprayuri cum se numesc

| Anaasstasssssiaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am folosit Bixtonim, aceștia crează dependență, totul a plecat când am fost racita și aveam nevoie și asa m-am obișnuit cu ei și probabil mi-au iritat nasul considerabil. Acum folosesc Biorimil și nasonex și spălături cu apa de mare. Ce as mai putea face?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai putea spala toate rufele inclusiv lenjeria de pat la 90 grade la masina de spalat, sa dai zilnic cu aspiratorul sa stergi praful deoarece tu ai aceasta rinită din cauza alergiei la praf si acarieni, degeaba dai cu spray daca nu schimbi lenjeria de pat si hainele zilnic sa le speli la 90 grade. Ce varsta ai?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am vârsta de 17 ani, de 2 zile mi-am făcut testele de alergie și nu am ieșit alergică la nimiccrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simti nasul infundat sau ai dureri de cap?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru anonim_4396):

Nasul înfundat doar, dacă folosesc picături de nas, imediat îmi revin, faza e ca am folosit Bixtonim și probabil am creat o dependență, acum folosesc apa de mare și Nasonex. Dar seara in mod special nu pot sa adorm...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claritin?

| Anaasstasssssiaa explică (pentru anonim_4396):

E bun pentru asa ceva? Sper din suflet

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Antihistaminic H1 este special pentru asta doar ca e mai slab decat alte anti alergice ca sa nu iti sea somn

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred deja ai produs iritatie.
Mai bine faci ceva inhalatii cu ceaiuri, adica stai deasupra aburilor si nu mai atingi acolo cu nimic.