| MONYKKKKKKAAAAAAA a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Ce am patit oare am scaunul cu sange. Vienri am fost contipata, m-am fortat un pic sau un pic mai mult :'( si azi am avut scaun cu sange. Ii sange rosu aprins dar am citit pe net ca poate fi si cancer.Am 17 ani jumate vreau sa traiesc nu sa mor crying. Atat de speriata sunt. Azi mi-a venit si mentruatia dar recunosc ca am tinut si tin cura de slabire dar mai mult decat o luna de zile numa mancare solida am consumat fructe legume, iaurturi da nu am mancat supe, azi am mancat un bol de supa de pui ca sunt enorm de speriata, poate chiar am cancer, va rog sa ma ajutati, ma va duce mami la medic dar sunt atat de speriata, poate voi muri dar decat sa ma chinuiesc indurand chimioterapia prefer sa mor crying(. O viata am asa mult o iubesc nu vreau sa o pierd crying. Sunt distrusa psihic acum crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Niciodata sa nu-ti mai cauti simptomele pe google!
Mananca niste portocale (2 pe zi, cateva zile), astea ar trebui sa te scape de problema.
Apoi sa ai grija sa bagi in alimentatia ta fibre, ca sa nu mai ai probleme de constipatie si implicit fisuri si ce ai mai zis.
Apoi mergi la doctor. N-o sa-ti zica mare lucru ca doar ai numai 17 ani, deci nu ai cum sa ai cine stie ce probleme, dar cu niste informatii si un diagnostic concret tot poate sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/hemoroizii_532
Pot fi hemoroizi, Doamne fereste sa nu fie ceva mai grav, fuga la medic, ca nu-i de glumit cand vine vorba de sanatate!
Te pup!

| 123lalala a răspuns:

Buna, nu trebuie sa te panichezi, cel mai pobabil ti s-a spart un vas de sange atunci cand te-ai fortat. Mi s-a intamplat si mie, sau poate a fost o prevenire a menstruatiei. NU trebuie sa te ingrijorezi

| juliaxo a răspuns:

Draga mea, nu te speria! Nu ai cum sa ai cancer de la asa ceva :-) Toti asa sunt, daca li se intampla ceva rau, "vai am sa mor", crede-ma, nu! Stai linistita, esti fata mare, du-te la medic si vezi ca totul a in regula. Probabil e de la constipatie, daca te-ai fortat atunci sunt sanse mari, a mai patit si o prietena. A fost constipata, s-a fortat si i-a aparut sange pe scaun, a vizitat doctorul care i-a dat niste cupuri, dupa care s-a facut bine. :-) Nu iti face griji scumpo, e ceva absolut normal! Daca esti in perioada de ciclu atunci mai ales, poate e de la ciclu! Sunt sanse mari. Cancerul e total altceva decat ceea despre ce ne vorbesti :-) Stai linistita draga, ai sa vezi ca va fi bine x

| AlexAlexandru1983 a răspuns:

Ai mancat ceva rosu gen sfecla rosie?

| MONYKKKKKKAAAAAAA explică (pentru AlexAlexandru1983):

Nu. Dar am mancat ieri multa-multa lebenita cao ador si multe rosii, dar stiu ca nu a fost rosu scaunul a fost cu sange a mai fost el si rosu de la alimentre dar a fost is cu sange crying

| MONYKKKKKKAAAAAAA explică (pentru AlexAlexandru1983):

Djea nu mai vi=ad bine tastaura de la lacrimi am avut atea planuri nu vreau sa mor crying. Am vrut sa invat, sa fac facultatea de pedagogie sa calatoresc sa vizitez China, Japoinia sa intalnesc cultura lor sa intalnesc oameni noi am dorit sa ma duc in Egipt sa vad piramidele dar in primul rand am vrut ca in timpul facultatii sa imi gasesc un iubit care sa ma iubeasca k pe la 28-30 de ani sa am primul copilas si am vrut sa traiesc o viata normala de zi cu zi crying, nici nu m-am gandit ca voi ajunge sa citesc pe net despre cancer despre chimioterapie sau nici nu mi-a trecut prin cap ca voi putea muri la o varsta atat de frumoasa si frageda acum parca ma vad in sicriu crying(((( broken heartNu i-as dori asta la nimeni ce simt acum crying

| AlexAlexandru1983 a răspuns (pentru MONYKKKKKKAAAAAAA):

Stai linistita poate nu ai nimic eu am avut o chestie cu basketu si ratati aia ziceau sa fac un fel de rad la inima m-am speriat rau dar dupa am aflat ca nu am nimic happy

| AlexAlexandru1983 a răspuns (pentru AlexAlexandru1983):

Bft sa nu ai nimic

| MONYKKKKKKAAAAAAA explică (pentru AlexAlexandru1983):

Si eu sper dar sunt enorm de speriata citesc articole despre cancer de colon, chimiterapie s.a.m.d. De obicei sunt o persoana optimista si puternica dar acum mi-am pierdut increderea in fortele prortii crying si plang deja de la ora 10 de azidimineata crying