| Adelinesmile a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, sunt foarte panicata! Acum cateva minute, scaunul a fost plin de sange. Nu stiu ce sa cred, menstruatia nu mi-a venit. Am o senzatie de durere abdominala si greata. Nu stiu ce sa fac si nu as pune intrebarea daca nu as fi cu adevarat speriata. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valentyna290497 a răspuns:

-Pai... Poate ai fost gravida si ai avortat fara sa iti dai seama! Sau s-a spart ceva in tine! Apendicita sau... Vrun chegulet de sange neimportant! Cel mai bine mergi la medic cat mai repede posibil! Poate fi mai grav de atat!

13 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Pai si care e motivul pentru care este exclus sa iti vina ciclul? ca altceva nu prea cred ca poate fi...

| Adelinesmile explică (pentru Blackwoman27):

Pentru ca nici inainte, nici acum, nu am nimic! straight face

| MMihai a răspuns (pentru Adelinesmile):

Mergi mâine dimineață la camera de gardă, să vadă ce este cu tine!
Nu lăsa până luni, că se poate agrava treaba!

| suffarstar a răspuns:

Tu stii.Tu ai fost acolo.Tu esti acolo.Esti ranita?

| Adelinesmile explică (pentru suffarstar):

Nu, nu sunt ranita.

| suffarstar a răspuns (pentru suffarstar):

Poate nu e sangele tau...laughing
Acum serios.Cheama salvarea si du-te repede poate ai vreo hemoragie interna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O hemoragie interna ceva, fugi la urgente, nu mai sta!
Te pup!

| dianainsta01 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la medic cat mai repedeee! Nu stii ce este concret :/

| ByeBye a răspuns:

Daca scaunul a fost tare poate s-a sparceva... Mai bine intreabati parintii si mergi lamedic. Daca vezi ca mai curge sange mai bine mergi la urgente sau suna la 112 poti face hemoragie!

| kosyi a răspuns:

Intreab-o pe maicata cred ca ar fi mai bine big grin

| Adelinesmile explică (pentru kosyi):

Locuiesc cu tata, iar cu mama nu pot vorbi decat maine.

| Bogdy0405 a răspuns:

Daca esti sigura ca nu este menstruatia ...Sunt multe posibilitati ...Hemoragie,Cheag de sange orice poate fii
Mai ales daca esti curioasa despre relatii sexuale si ai incercat tot felul de metodewinking acum ai reactii

| IsabelleMonique a răspuns:

Ai pierdut sarcina