| AlexandraV15 a întrebat:

Va rog urgent! Fumez de 2 luni si am fumat 100 si ceva de tigari in astea 2 luni in total. Mama vrea sa imi faca radiografie la plamani. Credeti ca o sa se vada ceva? Depuneri? Am 15 ani. Nu vreau sa aud vaiii la varsta ta, va rog, ajutati-ma! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai sa iti faca. Tu ia si fumeaza serios acolo, ca de 2 luni nu ai facut nici o treaba. Minim 2 pachete pe zi, si pe la 18 ani poate-poate ai noroc de un cancer. Am auzit ca e la moda. Acum slabe sanse, dar persevereaza. Succesuri!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu speria ma fata laughing

Pana la urma cine pana mea fumează 2 pachete pe ZI? happy

Stai liniștită.
Sigur se vede ceva.
Fumezi de 2 ani.

Apropo.

Lăsate.

Dacă nu.
Ai noroc de un cancer.
Cum zice KodrutZ happy

Bafta.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sint destui care fumeaza 2 sau chiar 3. Pai ori faci o treaba, ori nu. Daca tot esti jita si fumezi, ori iti asumi raspunderea si mai ales o faci cum trebuie, ori te lasi draq. Mai ales cind o faci pe banii parintilor. Cu un cancer sintem tatz datori, doar ca unii crapam inainte sa apucam cancerul.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poti sa-i spui ca esti insarcinata si o sa uite de tigari.

| Holy2010 a răspuns:

Daca nu esti in stare sa-ti asumi mai bine nu fuma. O sa ai o viata sa-ti bati joc de corpul tau pe banii tai cand mai cresti.

| IseeVoices a răspuns:

Nu cred ca o sa se vada ca fumezi de prea putin timp. Doar daca o sa vrea sa ti-o faca mai amanuntita

| BogdanLuca a răspuns:

Nu se vede absolut nimic la radiografie! Multa sanatate!