| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Va salut..Acum 6-7 luni de zile am tras dintr-o tigare electronica si acel lichid mi s-a scurs putin pe piele iar in secunda urmatoare mi se facuse rau(senzatie de lesin valuri de caldura palpitatii, tensiunea ridicata.) am facut EKG la medicul de familie si nu mi-a gasit nimic in neregula...tin sa mentionez ca am mai avut aceste "atacuri" care tin cca 30 de minute si dupa nu mai am nimic..in prezent nu mai am aceste atacuri doar ca gandul imi este tot acolo si am inceput sa oftez foarte des cel mai bun raspuns are funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faptul ca ti-a cazut pe piele si ti s-a facut rau, e ca in bancul ala: "Unul citea o scrisoare si a murit. Pai ce a patit? A cazut intr-o gura de canal". Acel lichid l-am folosit si eu, m-am patat cu el pe piele si n-am patit nimic. Nu ataca organele interne prin piele ca nu-i acid. Ori este altceva ori chestie de fobie care este o boala de alta natura.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Salontanul):

Toate astea au inceput exact din momentul ala deci altceva nu are ce sa fie.

| Salontanul a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Da, dar este o problema psihica. Deci nu poti sa dai vina pe acel lichid ci pe procesele din creierul tau. Eu zic sa mergi la un psiholog.

| minrest a răspuns:

Lichidul ala este o solutie de nicotina foarte concentrata, doza unui fumator pe luni de zile. Ai facut o supradoza de nicotina, pe care ai asimilat-o prin piele. Ai avut exact simptomele intoxicatiei cu nicotina, ma rog, o parte din ele.

| rrrp a răspuns (pentru minrest):

Acum nu vreau sa te contrazic dar nicotina aia e f diluata, nu e pura -- poti sa fumezi 10mg de substanta pe zi. deci daca i-a cazut lui o picatura pe mana n are absolut nimic.

probabil s-a si spalat dupa. il sperii degeaba.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru rrrp):

Da m-am sters imediat dar de ce am avut pana acum aceleasi simptome....la analize nu mi-a iesit nimic ca as avea la inima.

| minrest a răspuns (pentru rrrp):

Nu se incarca pentru o luna?

| rrrp a răspuns (pentru minrest):

Pai nu stiu pentru cat se incarca, depinde de cat de mare e containerul ala (ca nu s toate la fel) si de cat de mult fumezi, daca nu fumezi mult probabil iti ajunge o sticluta de 25ml sau cat are aia o luna.

pentru alecso:
clar nu e de acolo dar daca te simti rau (din alt motiv) ar trebui sa ti faci in primul rand toate analizele la sange...

la inima ce sa ti gaseasca ca banuiesc ca esti si tanar?

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru rrrp):

Dar nu imi este rau "fizic" toate au inceput de atunci cu tigarea.mi s-a mai spus ca e ceva pishic si sunt efecte adverse ale starii proaste care o am.

| rrrp a răspuns:

Acolo unde?
lichidul ala nu iti face nimic daca il atingi. nu iti face nimic nici daca il inghiti, doar ca nu e o idee prea buna.

daca nu fumezi banuiesc ca ti s-a facut rau pentru ca sunt substante nu tocmai benefice in aburul ala, de fapt si daca fumezi e posibil sa nu iti faca bine daca sunt substante noi pentru organismul tau.

in rest nu ai ce sa ai, ti a trecut de acum 6-7 luni.
daca mai ai ceva se numeste ipohondrie tongue...