| Marko556 a întrebat:

Va salut, oare virusul rabic se poate lua daca carnea animalului respectiv este gatită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat greu la toată lumea, până acum nu am auzit pe nimeni să încerce să mănânce un câine turbat, dar mi se pare interesantă ideea, mai ai?

| Marko556 explică (pentru anonim_4396):

Multe animale sunt supuse acestui risc nu doar cainii!

| Lupic?27 a răspuns (pentru Marko556):

Deci mananci si lilieci si vulpi?

| Robert2526 a răspuns:

La 80 de grade, virusul este distrus. totusi, nu este recomandat sa consumi carnea animalelor suspecte de rabie