| Reek54 a întrebat:

Vara asta vreau sa castig ceva bani, lucrand la cineva.cu o firma de pavele, acolo va trebui sa il ajut cam la orice are nevoie acel om.
Si tot aud. la pavele ma? iti rupi spatele, la pavele? e greu ma si nasoala munca; oi fi tu in putere acum dar pe la 20 de ani o sa te apuce durerile de spate. etc straight face. si as vrea sa aflu si parerile voastre... eu oricum muncesc acasa. destul de des, pentru ca stau la tara, si oricum nu e prea deosebita munca de acasa
de cea care m-ar pune acel om sa fac, numai ca trebuie sa fiu acolo de dimineata pana seara 5 zile pe saptamana... parca
Deci, m-ar afecta cu ceva pe viitor acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Cei care iti spun sa nu te duci probabil nu au lucrat la pavele. Probabil nu au lucrat deloc. Nu te pune nimeni sa cari pavele cu sacul, munca nu e chiar grea, mai ales daca spui ca nu ti-e frica 'sa pui oasele la treaba', si daca totusi vezi ca efortul e peste puterile tale poti sa renunti, dar parca nu cred ca ar fi stilul tau sa te dai batut asa repede. Spor la treaba si la bani munciti!

| annaliana a răspuns:

Nu are cu ce sa te afecteze; castigi experienta,castigi bani, te "rodezi"cu munca grea, iar cand vezi ca nu mai poti te poti retrage.Cand prinzi miscarea pe acolo mai faci "smecherii"(ba o galeata de nisip, ba un sac de ciment, 2-3 caramizi)ca asa se face.

| blonzyy a răspuns:

Eu am avut un prieten care a avut o firma de pavele. adica el le facea.munca nu prea e cine stie ce.pavele se pun foarte usor din cate stiu eu asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.deci du-te cu incredere ca nu te afecteaza cu nmc.

| expert_4272 a răspuns:

Mda, poate omul acela se preocupa cu tine si cred ca are dreptate poate chiar nu este munca potrivita pentru tine incearca sa gasesti alt ceva sau daca vrei bani poti sa vinzi limonadarolling on the floor