| Hugef a întrebat:

Vi se pare ca sunt prea inalt pentru varsta mea? Sunt baiat, am 16 ani si masor cam 1.90. Am cam 78 de kg, iar la picior 46-47.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

De obicei media de inaltime la noi este intre 1, 72-1, 85 asta la oameni maturi. Daca tinem cont ca tu mai poti creste pana in jurul varstei de 22-24 ani, putem spune ca esti destul de inalt deja, fara sa mai socotim ca ai mai creste! si pentru varsta ta, sigur esti prea inalt! esti inalt si in comparatie cu oameni maturi, dupa cum spuneam! pai compara-te cu colegii de clasa, de scoala si ai sa poti sa-ti raspunzi singur! bafta!

| ogreaxel a răspuns:

Daca faci mult sport este normal sa fii asa inalt, de obicei nu este o problema medicala.

| Azµre a răspuns:

Da ești foarte înalt!

| SimionAlexandru a răspuns:

Fratele meu are 18 ani, si are 1, 92.
Eu am 21 de ani imediat, si am 1, 70. Eu zic ca totul e perfect normal laughing Stai linistit. Esti minunat exact asa cum esti, Hugef happy Fi mandru de cine esti happy

| CocoMexii a răspuns:

La varsta ta nu ar fi trebuit sa porti 46/47, insa nu esti singura persoana cu aceasta inaltime la varsta de 16 ani happy Nu trebuie sa iti fie rusine de inaltimea ta sau de tine. Cine te place, te place si asa. happy

| K13 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. Doar ca la 16 ani, aveam 1, 89. Port 46 de pe la 14 ani. Asta este, s-au schimbat generatiile. Ma bucur totusi ca nu sunt nevoit sa-mi cumpar "Made in China" pentru ca nu au masurile mele.

| MiaAtasiei a răspuns:

Nu chiar. fetele adora baietii super inalti

| ClassyAndSassy a răspuns:

Da,esti prea inalt, tata are 38 ani si poarta 39, iar cea mai mare masura la pantofi pe care o stiu e 42-43, funda?
Si iarta-mi curiozitatea dar de unde iti iei pantofi?

| biutza1997 a răspuns:

Eu nu zic ca e o problema medicala eu am un prieten de 15 ani si are 1, 80 si cv nusah exact si tot asa la picior big grin funda? big grin

| tudy434 a răspuns:

Da sa stii ca esti prea mare in picior

| Alex_Bratu_1997 a răspuns:

Frate ce ai facut de esti asa de inalt?

| BeHappy123 a răspuns:

Mie mi se pare normal. Tata e profesor si mi-a spus ca in jurul clasei 8-9 baietii se dezvolta foarte mult si ca dupa aia nu mai cresc