| Dalmore a întrebat:

Voi cum țineți stresul sub control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am stres pe oameni, e usor sa rezolv situatiile cu oamenii obisnuiti

| Drimmero a răspuns:

Cum am fobie de chelie ma gandesc ca daca ma stresez prea mult raman fara par... lasand gluma la o parte, elimin cauza, am o discutie cu mine, ma mobilizez si fac doar ce imi place mie, daca sunt scos din gandurile alea totul e sub control.

Fa sport mult, alearga, fa o tura-doua de parc, numai la probleme nu te mai gandi.

| Sofer a răspuns:

Nu am motive sa fiu stresat. Dar când mai apare stresul încerc sa îl țin sub control făcând alte lucruri.

| Apokales a răspuns:

Prin sport si cafeluta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastile anti-stress.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl dresez. laughing Stai cuminte, nu îmi face zile fripte! Bun băiat, bun băiat... laughing

| DeathOfDreams a răspuns:

Muzică, țigară. Încerc să-mi induc cumva starea aia de relaxare și să încerc să fiu pozitivă, chiar dacă în unele cazuri, chiar nu-mi iasă în totalitate.

| oz_1736 a răspuns:

Tratand cu nesimtire tot ce ma poate supara, enerva

| Anonima163333 a răspuns:

Fac ce-mi place. Asta ma relaxează.De exemplu fac sport, citesc sau fac ordine/curățenie prin casa(ajuta, crede-ma).

| Reghqen a răspuns:

Eu personal îl țin sub control alergând, cu activitate fizică (flotări, abdomene, genuflexiuni, tracțiuni, eccetera) și pur și simplu încerc să nu ma gândesc la chestii, probleme care încurajează stresul și îl face mai puternic.
Mai nou am început să evit și cafeaua și am observat că ma simt puțin mai binișor, dacă aș reușii să renunț și la fumat ar fi perfect, însă nu e chiar așa ușor!
Totuși contra stresul pur și simplu nu trebuie să te mai gândești la probleme și să treci peste, cu sportul vei reușii mai repede.

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Nu ma mai gândesc la acea problema care îmi provoacă stresul, încerc sa caut activități plăcute, sa fac sport, sa petrec timpul alături de familie.
Ma gândesc ca mult mai importanta este sănătatea decât problemele cu care ne confruntam zilnic. Multa odihna și gândire pozitiva! happy

| corinutzah a răspuns:

Cateva minute de meditatie in fiecare zi, cu ajutorul unei aplicatii: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aurahealth&hl=en_US. Am observat ca ajuta sa ma concentrez 1-2 minute pe respiratie atunci cand ma simt incordata.