| Dutzulescu a întrebat:

Vre-un remediu naturist pentru insomnie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Un pahar de lapte cald cu miere, o carte (nu foarte palpitanta :D ) si o baie calda inainte. Plus gasesti si aici niste sfaturi si parere: http://www.tpu.ro/cauta/?keyword=insomnie. Somnic usor!;)

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Dutzulescu, sa inteleg, ca te culci? big grin Mersi pentru apreciere!

| Shammal a răspuns:

In primul rand sa vrei sa scapi, pare paradoxal dar atata timp cat ai aceasta insomnie tu iti doresti sa o ai, remediul ar fi sa te intrebi de ce o ai si ce idee sta in spatele ei care te face sa o mentii si daici sa actionezi in directia pe care o vrei, de a scapa de ea sau de a o mentine in continuare

| mon@29 a răspuns:

Ceai de sunatoare...
o cana de lapte inainte cu 2 ore sa dormi...
nu manca consistent seara la cina

| Dutzulescu explică:

De fumat nu fumez, dar cafea mai beau sad ce-i drept nu seara.Multumesc de sfaturi.

| weeds a răspuns:

Ceaiul de sunatoare se zice ca are efecte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oboseala mare!

| marian59 a răspuns:

Incearca niste ceaiuri inainte de culcare. si las-o mai moale cu fumatul si cafeauahappy

| D90 a răspuns:

Bea ceva alcool asteapta sa iti treaca agitatia si sa vezi ce bine dormi