| Lolkkk a întrebat:

Vreau sa fac vaccinul covid si eu si părinții, un prieten mi-a zis ca o sa mor de la el, va rog o soluție e periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mori de la vaccin.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e, o sa mori daca nu il faci

| RAY a răspuns:

O sa moara retardul ala mintal speram, tu te iei după toți ratați, fii diferit și fa ceea ce fac oameni civilizați nu de ăștia din evul mediu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si părinții un prieten mi-a zis ca o sa mor de la el.
Părinții și un prieten sunt prost informați legat de un virus mortal, și de ceea ce înseamă un vaccin. Cei ne vaccinați ajung la ATI. Din aceștia mor în ultimele zile câte 500 pe zi. Mor de virus și pentru că nu sunt vaccinați.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si mie imi spun multi, chiar si prieteni, acelasi lucru.
Intamplator, nici unul nu are facultate sau cariera. Toti sunt din astia vai-pielea-lor. Nu stiu ce e aia vaccin, nu stiu nici ce au ei in corp, dar sunt siguri ca vaccinul e rau.
Mai da-i naibii de incuiati.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca esti minor nu prea ai ce face! Parintii hotarasc pentru tine!

poti aduna insa materiale despre copii care au ramas fara parinti, despre tineri care au murit de covid, majolitatea nevaccinati.
S-a dovedit ca de-a lungul timpului vaccinurile au eradicat diferite pandemii
Cu singuranta nu vei muri de la vaccin.

| Lukasssz a răspuns:

Nu ai ce sa faci, ei decid pentru tine

| mi25 a răspuns:

Eu si sotia am facut in luna februarie si n-am murit. Si avem si diferite boli. Ba mai mult, am facut si Covid, iar datorita vaccinului, la mine s-a manifestat 3 zie ca o raceala mai puternica, iar la sotie doar a durut-o cateva zile capul.
Te sfatuiesc sa-l faci. Nu te lua dupa radiosant, ci dupa ce zic medicii.

| mi25 a răspuns:

Am uitat sa-ti scriu: a vaccin nu am avut reactii, decat o mica durere ca dupa orice injectie.
Medicul de famiie mi-a spus ca daca nu eram vaccinat, la bolile pe care le am, putea sa fie ceva grav.

| chuckmanson a răspuns:

Prietenul tău e un imbecil. Fă-ți vaccinul și fă-ți prieteni mai normali la cap.

| LostForForever a răspuns:

Nu mori stai liniștita și eu al făcut jhonson și din păcate nu am dat colțul

| sadrian46 a răspuns (pentru LostForForever):

De ce spui din păcate, căci sper că vrei să trăiești și după colț.

| LostForForever a răspuns (pentru sadrian46):

Din fericire traiesc acum e mai bine laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Ești genial rolling on the floor

| StefanDrg a răspuns:

O sa mori daca nu il faci, eu am facut Pfizer in luna august, 2 doze, dupa cum vezi traiesc. Nu am avut nimic, doar m-a durut bratul de la intepatura, dar aia e normal

| SportBoy a răspuns:

Informeaza-te din surse oficiale si nu te mai lua dupa acea persoana. Nu, vaccinul nu este periculos. Pericolul apare in cazul in care intervine infectarea. Este bine, chiar esential sa va vaccinati.

| Aninom02862 a răspuns:

Salut,eu am 16 ani si l-am facut si eu si parintii mei tot ce s-a intamplat a fost sa ne doara mana a 2 a zi si dupa ne a trecut si nu mai avem nici o problema acum