| csaryus a întrebat:

Vreau sa incerc un ceai de rozmarin. Problema e ca nu am decat plante verzi si nu am rabdare sa astept sa se usuce. E ok daca fac ceai din plante verzi? Sau cum sa le usuc mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uscarea se face la umbră, într-un loc răcoros ferit de umezeală și bine aerisit.
Folosește planta uscată pentru uz intern și în stare proaspătă pentru cel extern.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| clawss a răspuns:

Sigur ca merge, dar mai poti gasi si pliculete la farmacii sau la magazinele naturiste

| ElecktroFloweR a răspuns:

Pai poti sa faci ceai de rozmarin si cu el verde din acela care ai facu prima data poti sa mai faci o data sa nu fie char verde asa intre ar este bine. Fundita te rog. Eu beau acest ceai si este bun pentru memorie. Fundita te rog...