| georgianaanonim1 a întrebat:

Vreau sa ma ingras rapid. Nu vreau raspunsuri" unii se chinuie sa slabeasca..." si niste exercitii de fese care sa dea roade repede, aplicatii ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vampyremisa a răspuns:

Recomand vizita la nutritionist si sala. Nutritionistul iti va monitoriza starea de sanatate. Nu manca porcarii, sa nu o dai in ateroscleroza si alte prostii. Nu bea sucuri acidulate, iti distrugi dintii si mai faci si diabet. Crescandu-ti masa musculara cresti in masa mult mai repede si mai sanatos decat daca ai creste prin adaugarea de tesut adipos.

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa te ingrasi? fast food n degeaba le zice FAST

| RAY a răspuns:

O dieta bogata in grasimi este cea mai buna cale de a te ingrasa

| Violleta2022 a răspuns:

Mancand ai incercat?
Pentru ca aerul si apa nu ajuta! laughing
Cat privesc exercitiile pentru fese, daca le faci zilnic cate 2-3 ore non stop, posibil ca in 6 luni, sa ai un poponet mai conturat.
Asaar, depinde doar de tine, cat de mult sport faci.

| georgianaanonim1 explică (pentru Violleta2022):

Daca ai stii cat mananc, se oune greu pe mine...

| Violleta2022 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Evident ca nu manaci totusi suficient, oada ce nu se pune nimic.
Imi aduc aminte de nepotica mea, care imi spunea acelasi lucru, in conceptul ei "manca enorm" si nu stia de ce este tot slaba, pana a venit la mine si am incput sa-i numar caloriile si a vazut ca, abia reusea sa amnace 1500 calorii pe zi, ceea ce ii permitea sa ramana in acelasi stadiu de slabanoaga, fara sa asimileze nimic.
Daca vrei sa te ingrasi, incearca 2500 sau chiar 3000 calorii pe zi si vei vedea cum se depune. Nu glumesc, zilnic trebuiesc acumulate calorii, ca sa poti pune pe tine greutate!
Vezi ca sunt programe care iti aduna caloriile si vei vedea ca, ceea ce manaci acum, desii tie tie se pare mult, este de fapt: insuficient.

| georgianaanonim1 explică (pentru Violleta2022):

Trebuia sa dmnv sa va dau FUNDA!

| Sn4k3 a răspuns:

Surplus caloric, 2000+ calorii si exercitii cu greutati.

| Donsavas a răspuns:

Ingrasarea iti da metabolismul peste cap si daca e rapida, te lasa cu vergeturi. Nu esti mai sexy dacă ai grăsime mai multa.

| StrongHeart a răspuns:

Coca cola la 2.5l de 3 ori pe zi, minim o naveta pe bere la zi, daca se poate mai mult..Asta doar ca sa te hidratezi.
Acum vorbind despre mancare, trebuie neaparat sa mananci cea mai proasta mancare de pe piata.Incepe cu shaormerii proaste care vand shaorma chiar la 5 lei bucata, mananca cat mai multe.Nu conteaza ca vezi un gandac traversand masa de preparare, tu trebuie sa te ingrasi si nu conteaza daca te imbolnavesti.Trebuie neaparat sa mananci mcdonalds, astea sunt cele mai bune pentru tine pentru ca au mancare proasta care nu iti tine de foame si te ingrasa, exact ce iti trebuie tie.Iti recomand big tasty, portii duble de cartofi pe care sa le mananci cand sunt reci, pentru ca doar atunci simti gustul adevarat de cauciuc care iti lasa gura apa.
NU AI VOIE SA IESI DIN CASA!
Aici, multi gresesc cand vor sa se ingrase..De ce sa raspunzi la telefon? arunca-l si nu raspunde nimanui.Tu esti in misiune.Nu poti sa iesi, chiar daca e vorba de inmormantarea unei rude..Stai in casa si boceste.Mananca cat mai multa carne de porc, mananca paine orice ar fi..Mananca paine si cu paine daca trebuie.Ai voie maxim 100m de mers pe jos pe zi, ce e mai mult inseamna ca vei pierde calorii.
SUCCES!

| vampyremisa a răspuns (pentru StrongHeart):

Sarcasm level is too high here laughing