| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slăbesc! 2 kg ar fi foarte perfect, am 1.65 și 48 kg. Nu beau niciun fel de suc, nici natural și nici carbogazos. Nu mananc cartofi prăjiți. Mananc ce-i drept ciocolata ( doar de casa), câteodată prajeli.
Fac sport foarte mult pentru vârsta mea dar nu da roade.
Poate ca mananc prea mult. Cum pot sa renunț la mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unde mai vrei sa slabesti?
Fara haine aproape te ia vantul! tongue
Greutatea ta normala ar fi intre 52-65 kg, iar tu deja esti prea slaba!

| Knu a răspuns:

Da-mi voie sa te corectez, nu vrei sa slabesti 2kg, ci vrei sa dai jos 2kg de tesut adipos (daca ai atat) si sa-l inlocuiesti cu ceva masa musculara sa-ti dai forme.

| Eddz a răspuns:

Salut
Din moment ce faci sport,recomandat ar fi sa schimbi putin dieta,daca chiar tii sa mai slabesti(desi nu prea e recomandat la greutatea ta) cu ceva proteine in loc de carbohidrati(ex. redu din paste,orez,paine si alte alimente din cereale si inlocuieste cu ceva proteic, gen carne si mai adauga niste legume pe langa, de preferat ceva gen spanac, broccoli )de asemenea, nu neglija restul alimentelor. E de recomandat sa ai o dieta cat mai echilibrata daca nu vrei sa apara alte probleme mai serioase pe viitor.
Sper ca ajuta

| Deliaaa2003 a răspuns:

Ti se pare ca esti grasala 1 65 si 48 de kg? laughing eu am 1 6 si 46 de kg si ma vad slaba laughing)

| matei007 a răspuns:

Daca mananci m-ai putin pentru o zi, te duci la baie, 2 zi dimineata de duci si te cantaresti ai sa vezi ca ai cu 2kg in -