| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesccrying. aveam 60 de kg. si acum am 67-68 straight face. cum m-am ingrasat? simplu happy ! M-am luat dupa my bff si am inceput sa mancam numai sandwich-uri pe la scoala, sucuri etc! Si acum vreau sa slabesc. sa dau jos cele 7-8 kgstraight face. macar intr-o luna . sau in 3 saptamana sa dau si eu 3 kg:d. cu diete gen : sa nu mananc paine. sau sa mananc numai carne la gratar. fara nimic altceva. nu am putut. pentru ca eu daca nu mananc ceva mi se face rau. simt ca. cad din picioare. nu rezist. cu sportul nu prea o duc binerolling on the floor mi-e cam lene. desi m-am mai pus eu sa fac abdomene cate 50 dupa cate 100. dar faceam 2 zile. si dupa imi ziceam ca "dc sa mai fac abdomene ca oricum nu slabescoh go on" si ma lasam de facut abdomene. si dupa tot asa. peste 2-3 saptamana iar incepeam cu abdomenele. si peste 2-3 zile. iar ziceam ca n-o sa slabesc. si tot asaoh go on. ajutati-ma ce sa facpuppy dog eyes!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alllealexandra001 a răspuns:

Pai dimineata beau un ceai intre mese poti manca fructe si la 12 doua oua fierte intre mese fructe ce vrei tu cu exceptia bananelor sau coapte dupa seara carne la gratar, peste la gratar dar fara paine dulciuri si mult sport timp de 14 zile eu am slabit 8 kg cu dieta astahappy

3 răspunsuri:
| AlexandraEpureanu a răspuns:

Sunt mii de idei de diete si doar tu poti sti cel mai bine ce ti se potriveste.

Insa oricum ai lua-o exista doua directii mari: mananca mai putin si mai sanatos (in general incearca sa reduci orice aliment bogate in glucide - gen paine, paste sau lipide - gen carne grasa, ulei, unt, margarina) si fa mai multa miscare (decat abdomene sa stii ca e mai util sa alergi, sau pur si simplu sa te plimbi).

| SmilerXd a răspuns:

Saptamani********