| StefaniaM a întrebat:

Vreau sa slabesc.Ce idei aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vointa,sport,regim

| morningstar a răspuns:

Incearca regimul de slabit Weight Watchers. Se gasesc multe informatii pe net. Daca ai nelamuriri, lasa-mi un mesaj. Succes!

| Park1Suin a răspuns:

Reduce portiile,(nu te imfometa).Alearga.Mananca paine neagra.Nu manca dlciuri.

| AwaZoh98 a răspuns:

Buna!
1.Nu mai manca nimic dupa ora sapte
2.Alearga cel putin 30 minute pe zi prin parc,
3.Mananca cat mai multe cruditati si redu consumul de grasimi si carne
4.Respecta mesele zilei : mic dejun, pranz si cina
5.Practica un sport ca sa te mentii! Sper ca iti sunt de folos sfaturile pe care ti le-am dat! happy
Bye-bye! happy

| KrEaThYvE a răspuns:

Simplu : alearga 1 ora pe zi (acumulat) alergatu e cel mai bun exercitiu
daca vr sa faci si muschi fa genoflexiuni(picioare) flotari(bicepsi) si abdomene(abdomen, burta)
ai grija si de alimentatie, sa nu mananci pate fainoase si paine in exces
sfat :mananca multe fructe iar inainte de a manca bea 1 pahar cu apa cu 5 min, asa o sa ai o senzatie se satietate adica de satul

| awkward a răspuns:

Mersul pe bicicleta, mergi la sala.

| KiduuTaw a răspuns:

In fiecare seara abdomene pentru ca asa arzi caloriile si iti recomand un sport de exemplu inot happy La mine au mers ambele happy Funda?

| KrEaThYvE a răspuns (pentru KiduuTaw):

Inotu e bun :acolo arzi caloriile bine dar... abdomenele nu ard calori in exces, ele iti dezvolta muschi, degeaba ai,, patratele,, daca ai un strat de grasime peste asa ca e mai bine sa alergi

| cristianbadea a răspuns:

Du-te la doctor!