| Mariana_Tudor_1981 a întrebat:

Vreau sa slabesc in jur la 20kg. ce trebuie sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Sa faci miscare si sa mananci sanatos. miscare poti sa faci singura sau cu ajotorul unor biciclete de slabit...
ps:puti sa te duci la sala

| scarharo a răspuns:

Evita dietele-minune, sunt cele mai nenorocite. Eu am avut o dieta, foarte buna, lejere, pe 8 saptamani, si am slabit 12 kg. Altcineva a slabit 14. Cele mai bune diete sunt cele pe termen lung.
Si fa sport. E la fel de important, dar ai grija sa pastrezi un echilibru: nu alerga pana lesini si apoi sa mananci o rosie, ca s-ar putea sa-ti fie rau.
La fel de important e optimismul. Daca crezi ca vei reusi, ai mai multe sanse sa reusesti.

Succes!

| valent1np a răspuns:

Mananca sanatos (Legume & Fructe), incearca sa scoti carnurile din alimentatie, de asemenea nu manca dupa ora 18:00 si fa foarte mult sport, cum spun si mesajele de interes public de la TV : Faceti miscare cel putin 30 de minute in fiecare zi.