| floryy123hahaa a întrebat:

Vreau sa slabesc! Ma ajutati si pe mine? D-au funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 59, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 5 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Dacă vei mai slăbi, vei ajunge SUBPONDERALĂ ( prea slabă )! :(

O zi frumoasă.

10 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Unde stai ca acum vin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| floryy123hahaa explică (pentru bursuc001):

Am 14 ani.Sunt fata. Am 1, 68.

| kteichd a răspuns:

Respecta mesele, nu fa prostia sa nu bei apa ca daca pierzi apa din corp nu inseamna ca slabesti, mananca neprajit, cat mai multe ciorbe nu uscaturi, mananca 2 fructe pe zi minim si fa miscare (mergi 1-2 ore prin parc ca tot miscare e)

| cookie01 a răspuns:

Fa mult sport si ai grija ce mananci, sa ai o masa echilibrata.

| JeffRider93 a răspuns:

Fa sport:3

| floryy123hahaa explică:

Am 14 ani.Sunt fata.Am 1, 68.Am 54-55 kg.

| bursuc001 a răspuns (pentru floryy123hahaa):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 59, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 5 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Dacă vei mai slăbi, vei ajunge SUBPONDERALĂ ( prea slabă )! :(

O zi frumoasă.

| maaadyyy a răspuns:

Incearca sa respecti toate mesele zilei in ordine dar sa nu fie foarte consistente, mananca sanatos fructe, legume si fa sport este de ajuns sa faci si acasa la tine iti recomand sa sari coarda chiar ajuta...sa nu te suprasoliciti din primul moment. happy

| Aeran a răspuns:

Ce varsta si ce greutate ai?