| Miley_Cyrus a întrebat:

Vreau sa slabesc repede cam 5 kg in o saptamana. Cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SenZoru a răspuns:

Poti sa slabesti si 7 kg intr o saptamana insa nu este sanatos sa slabesti mai mult de 3 kg pe LUNA! mare atentie fiindca poti sa dai in carente. iar daca slabesti rapid riscu de a te ingrasa din nou este mult mai mare. ti o spun din proprie experienta. bafta.

333 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, si eu imi doresc la fel 3-4kg intr-o saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum sa slabesti mai repede in o saptamana pot sa te fac sa slabesti 5 Kg pentru prima data trebuie sa-mi spui ca te kg ai. dupa sa bei foarte multa apa rece fara sucuri, ciai, sau dulciuri sau cafea nimic cand maninci trebuie sa maninci soar salate si sa faciexerciti fizice in fiecare zi 30 de minute si vei vedea sa acestea lucruri vor face minuni pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai scumpo poti sa slabesti dar nu 5 kg in o saptamana tongue daca alergi foarte mult poti sa slabesti dar nu intr-o saptamana tongue poate in 3 sau 4hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit 3kg in 2 saptamani.ma simt bine sper sa ma mentin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca o dieta sanatoasa ca cea de aici http://slabeste-natural.k7.ro/ - recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca dulciuri, doar patru cuburi ciocolata amaruie pe zi si nu mai mana paine de loc si nu mai manca dupa 6. si sa nu uit incearca daca esti pregatita sa incepi un regim eu iti recomand sa maNANCI DE DIMINeata cereale cu lapte degresat 1, 5 grasime, cereale fitness sau musli simple si dupa aia la pranz o friptura la gratar cu salata si seara panan 6 o salata de fructe.SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci cit mai mult sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca esti Miley Cyrus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand cati ani ai? in al doilea rand cate kg ai? esti fata sau baiat? si am citit pe net o reteta cu usturoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu sa slabesti? tu t rebuie sa tte ingrasi mai bine zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall. pentru a slabi ar trebui sa faci o cura de slabire. Sa mananci doar salate, fructe,! nu paine sau alimante consistente sau zaharoase. Mai poti sa slabesti, facand sport, alergari, participand la cuncursuri sportive. Dimineata ar fi bine sa nu mananci sau sa mananci ceva foarte lejer. Seara nu ar trebui sa mananci cam... nimic in schimb ai putea sa rontai fructe. I love you! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, sa-ti spun o chestie, si eu sunt plinutza si am fost dintotdeauna, insa din propria experienta iti spun ca, sa slabesti e foarte greu, si sa pui la loc e usor. dar cu cat slabesti mai usor si mai rapid, cu atat mai multe kg pui la loc intr-un timp mai scurt, insa, iti pot spune o "dieta"cu care slabesti 5 kg in 2 saptamani, si daca mentii aceasta dieta, slabesti intre 3-5 kg pe luna. Primele 5 kg le dai usor jos, dar dupa dai mai greu, deoarece organismul tau se obisnuieste cu acest stil de mancare, dar sa nu te lasi batuta.
Deci: micu dejun: 1 bol de lapte dietetic cu o mana de cereale fitness sau daca esti pe fuga 1 iaurt (natural, sau cu fructe, sau cu cereale), pranz: salata de legume cu pui, peste sau vita la gratar, si la cina: ori fructe proaspete combinate, ori un bol cu cereale si lapte dietetic ori o salata. Daca iti este foame intre mese, poti sa mananci un mar sau o portocala, sau o grepfruit. Si trebuie sa bei cat mai multa apa; aa si sa nu uit, importante sunt orele fixe de masa, sa tii cont de asta cand incepi cura pa pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine cura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 5kg intr-o saptamana. E absurd! Multumestete daca slabesti 1kg in doua saptamani.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un raspuns pentru ca ma intereseaza si pe mine la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai si eu trebuie sa slabesc ca merg la mare si mi-e rusine ca na cand stau in sutien sau cu tatele goale mi se vede burta doamne dc m-am ingrasat ca nu mananc decat seara na si cand am si acu cand mi-a crescut tatele sunt grasa...cum sa agat acu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SAUNA BELT eu am slabit 3kg intr-o saptamana, mai mult nu cred ca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SAUNA BELT eu am slabit cu el 3kg intr-o saptamana, mai mult nu ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti chiar Miley? nu te cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si 29k eu todeauna fac miscare si imi plac fructele si legumele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si 29k eu todeauna fac miscare si imi plac fructele si legumele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa mananci sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca dupa 5 seara nimic, doar fructe si apa cand ti-e foame, si nu mai include dulciuri in dieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia'ti ceai de anghinare de la farmacie. poti sa slabesti maxim 2-3 kg pesapt da' nu 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei, si ai multa ambitie... poti! Mult noroc! Si fa sport imbracata gros si bea multa apa, mananca fructe si legume, si fara stres caci o sa slabesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am 1.64 si am tinut un regim doar cu supa sau ciorba.Am baut apa multa,dar am facut si exceptii in care am baut sucuri fara zahar.In timp de 2 saptamani eu am slabit 9 kg.Am mancat numai ciorba sau supa(De 2 ori pe zi) si daca mai mancam un iaurt in timpul asta.Succes si tie happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut eu am 1. 64 si am tinut un regim doar cu supa sau ciorba.Am baut apa multa, dar am facut si exceptii in care am baut sucuri fara zahar.In timp de 2 saptamani eu am slabit 9 kg.Am mancat numai ciorba sau supa(De 2 ori pe zi) si daca mai mancam un iaurt in timpul asta.Succes si tie happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi prin reviste ca gasesti peste tot diete! In femeia etc. Am vazut una in care slabesti intre 10 si 37 kg in 3 luni!