| Miley_Cyrus a întrebat:

Vreau sa slabesc repede cam 5 kg in o saptamana. Cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SenZoru a răspuns:

Poti sa slabesti si 7 kg intr o saptamana insa nu este sanatos sa slabesti mai mult de 3 kg pe LUNA! mare atentie fiindca poti sa dai in carente. iar daca slabesti rapid riscu de a te ingrasa din nou este mult mai mare. ti o spun din proprie experienta. bafta.

333 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca poti slabi repede.Intr-o saptamana poti slabi 5 kg.In fiecare zi tu slabesti cu un 1 kg.
Acus va spun reteta de slabire:
-Trebuie sa fugi dimineata.
-Trebuie sa maninci fructe deameaza
-Trebuie sa maninci 10 coltnasi cu apa.
Eu cu aceasta dieta am slabit si ma bucur de siluieta mea.Va doresc succese in toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti slaba vedetoo ...nu mai ai ce sa dai jos tonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananci doar fructe si legume...slabesti garantat...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa ramai asa cum esti...cred ca arati destul de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti tine un regim disociat! sa stii ca la mine a tinut am dat 15 kg in 4 luni dar si cu aerobic!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credetima si eu sunt disperatacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna miley, sunt andreea. eu am slabit 5, 5 kg intr-o saptamana te pot ajuta eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau saa ma slabes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti slabi 5kg intr-o saptamana daca stai nemancata, doar cu apa, dupa nu mai mananci paine deloc si nu o sa se puna nimic pe u,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manca mancare de fast food.:p nu manca paste, paine mananca cereale Fitness si nu bea decat apa plata!:p:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca o cana de orez fiert pe zi si bea multa apa, intr-o saptamana cel putin 5 kg dai jos, dar dupa ce slabesti asta nu inseamna ca trebuie sa mananci toate prostiile, te poti mentine daca faci sport cam 35 de min pe zi, sa mananci mai multe fructe si legume, evita prajelile si toate fast-food-urile, si obligat 2l de apa pe zi, sper ca te ajuta...SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca sa faci ca si eu trebuie sa slabesc 5kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau acelasi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu! nici eu nu stiu cum sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti slabi 4 kg garantat in 3 zile hai sati expilc: Mananci o zii nuami orez fiert in apa siii bea multa apa a doua zii numai legume iar a treia zii numai fructe sper sa slabestii :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vomit slabesc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabiti 5 kg intr-o saptamana!

Mesajde Ondine » Lun Noi 28, 2005 11:19 pm
Va propun o reteta de slabit prin care puteti pierde 5 kg intr-o saptamana, daca aveti vointa si respectati dieta! Efectul este garantat!
Luni: - 6 Sana (iaurt) si nimic altceva.
Marti: 6 cartofi fierti, fara sare
Miercuri: 6 mere de marime mijlocie
Joi: 6 oua fierte tar, fara sare.
Vineri: 600g branza de vaci, nesarata
Sambata: 600 g carne fiarta de pui sau vita, nesarata
Duminica: orice fel de mancare, dar fara paine.
In toata perioda in care tineti cura trebuie sa consumati 1 1/2 -2 l de ceai neindulcit pe zi.

Ondine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti slabi 5 kg cu conditia ca faci o cura mare de slabire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate eu am reusit sa dau 7 kg intr-o saptamana si foare usor nu am mancat nimic 7 zile si a fast ok si saptamana urmatoare am pus 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa stiu si eu cum crying((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 3 zile 5 kg la mine a functionat Prima zi

Mic dejun:

- cafea sau ceai, neindulcite;

- o jumatate de grapefruit, intreg sau suc;

- o felie de paine prajita unsa cu unt de arahide.

Pranz:

- ½ conserva de ton (in suc propriu, fara maioneza sau ketchup).

- o felie de paine prajita.

- cafea sau ceai, neindulcite.

Cina:

- 100g de carne slaba fiarta, gatita la aburi sau la gratar.

- 100g mazare sau fasole verde din conserva.

- 100g morcovi fierti, gatiti la aburi sau cruzi.

- un mar.

A doua zi

Mic dejun:

- cafea sau ceai, neindulcite;

- un ou fiert;

- o jumatate de banana;

-o felie de paine prajita.

Pranz:

- o conserva de ton sau o branzica de casa.

- 8 biscuiti sarati.

Cina:

- 2 fleicute de carne de vita preparata la gratar.

- 100g broccoli sau varza (crude);

- 50g morcovi;

- o jumatate de banana;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu is ft grasa
am 12 ani si 25 kg... vreau sa dau jos 20 kg si nu pot! help

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine fiindca eu am slabit 12 kg in 2 saptamani si a fost sooopperrrrr usor.Ca sa te fac sa intelegi mai bine o sa-ti dau un program, pe care trebuie sa-l respecti zilnic:
-ora 8:00~ o ceasca de lapte sau ceai,
-ora 10:00~un ou fiert tare cu o felie de paine prajita,
-ora 12:00~un mar, o para, niste prune...(fructe)
-ora 18:00~un suc neacidulat sau facut in casa.
-ora 19:00~mult mult dar foarte mult sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley, nu poti slabi atat de mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu baga in gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu manca 3 zile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiti pe net si ati ansemni 8 saptamaini cu diferite recete de slabit an forma de calendar, si ati mai faci un tabel cu kg de la cat ancepi si la cat ajungi la sfarsit de saptamana. E un stimul foarte bun.Asta ma ajutat sa dau jos 10 kg an 3 saptamaini si ma simt excelent!