| Miley_Cyrus a întrebat:

Vreau sa slabesc repede cam 5 kg in o saptamana. Cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SenZoru a răspuns:

Poti sa slabesti si 7 kg intr o saptamana insa nu este sanatos sa slabesti mai mult de 3 kg pe LUNA! mare atentie fiindca poti sa dai in carente. iar daca slabesti rapid riscu de a te ingrasa din nou este mult mai mare. ti o spun din proprie experienta. bafta.

342 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ai grija ca nu este bine sa slabesti mai mult de 3 kg pe luna ai ocazia sa te anbolnavesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este oarte greu dar poti incerca cu mult sport, la ora 10-1 ou fiert tare ora 12-1mar ora 14 1 felie de paine prajita cu gratar sau o felie de unt ora 16 1-2 mere ora 19 max 100g de branza de vaci cu o felie d paine sau la ora 10 tot ou fiert ora 12 1 linguita de stafide sau 1 mar ora 14 50 g de branza ora 18 1 felie d paine prajita si ora 19 1 cana d ceai de soc de preferat fara zahar sau foarte putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@anonim.
nu stiu daca poti slabi 5, dar 3 sigur slabesti.
eu am ajuns de la 48 la 45 cand am facut operatia de apendicita happy nu am putut sa mananc absolut nimic 3 zile, daca mancam un stix vomitam si fierea din mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Den n ustiu si eu vreau d anul stiu cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam raspuns nicii eu da si eu vreau sa slabesc mai mult de 5 kg am vreo 65 ce sa fac? astept un meyll la ion_stelian_claudiu@yahoo.com(sau)id meu ion_stelian_claudiu astept un raspuns va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati fata in pace ca deacu a slabit de atitea sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu...am racit raw de tot si nu mai poteam sa manank aproape deloc, cred ca mancam maxim o masa pe zi deci cred ca daca te infometezi un pic nu strik am slabit 6 kg in 2 saptamani pentru ca dupa aceea mi sa obisnuit organismult cu putina mancare dar daca nu poti fa ceva sport! baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bhai oameni buni faceti sport! e si normal sa va ingrasati daca sport 0 nu mai apelati la tot felul de ceaiuri si pastile si dracarii nu mai mancati atatea dulciuri, munciti, alergati orice exercitiu fizic e bun. in loc sa dati bani pe niste produse care va fac rau mai bine mergeti la salawinking faceti aerobica, fitness.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca mult doar ceva putin gras si multe fructe si legume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi 30 de minute intr-o zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa umbli? daca da du-te la o sala de sport si apropo nu mai manca mult incearca sa manaci doar gustul bombuel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa renunti la paine si sa nu mananci dupa ora 18. 00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa slabesc 20 intr-o luna cum sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sport sport si diete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am slabit intr-o luna 20 de kg! cum am facut? nu mananki deloc dulkiuri, nu bei sukuri, foarte multa apa si foarte multe frukte si nu mananki deloc paine nici de cum! dimineata cand te trezesti bei apa! dupa masa mananki o bukata de karne sau keva mai konsistent dar fara paine! la 5 mananki salata de frukte(fara banane)sau salata de legume(kastraveti, rosi si branza rasa pe deasupra)iar daca dupa ke ai mankat salata iti este foame mananki un morkov! daca nu mananki salate nici de cum poti sa mananki akreala(kastraveti, gogosari sau varza akra)iti alegi o zi din saptamana ca sa mananki o bukata de kiokolata si o zi cand sa mananki numai mere! kura asta de slabire mi-am facut-o singura si pot sa zic ca ma ajutat foarte mult si nici nu m-am imbolnavit iar pielea nu mi s-a lasat! sukkes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Sunt Anna si am 15 ani, inainte de a slabi aveam 53 de kg si am slabit 5 kg intr-o luna.Deci eu una am incercat sa slabesc intr-o saptamana nu stiu cate kg dar nu functioneaza si de cand am slabit mananc fara a ma mai ingrasa le loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu iti sugerez sa incerci sa slabesti 5 kg intr-o luna pentru ca este mai sanatos si mai usor. Redu caloriile cu fiecare zi care trece si fa mult sport, iar pentru ca aceasta reteta sa fie perfecta bea si multa apa. P. S. Nu uita sa nu mananci dulciuri si sa nu bei suc! Voi incerca si eu sa slabesc cam 7 kg si imediat ce voi reusi promit ca voi scrie si reteta pe care am folosit-o pentru a-mi atinge scopul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu abis, nu este prea sanatos sa slabesti atat de multe kg intr- o saptamana, eventual in 2-3 saptamani, ca sa slabesti sanatos trebuie sa bei multe lichide, peste 2 l pe zi si sa mananci :paine neagra, piept de pui fiert, legume si fructe proaspete, orez fiert, iaurturi dietetice etc. Sa nu mananci dupa
ora18 pentru ca atunci se aduna cele mai multe calorii si grasimi in corp deaorece daca mananci dupa ora 18 te pui in pat si stai, nu mai faci miscare(sport), doar te relaxsezi iar grasimile raman in corp. Cel mai important lucru intr-o cura de slabire este sportul, daca vreti sa slabiti faceti sport cel putin 30 de minute in fiecare zi,
am uitat sa mentionez mai in sus ca inainte de culcare trebuie sa bei o cana de ceai de sunatoare neindulcit pentru ati curata stomacul.Nu trebuie sa mananci prajeli, dulciuri etc. Acestea contin multe calori si grasimi.Pentru a slabi trebuie sa ai multa ambitie.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cat mai mult sport si mananca sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca sanatos si putin. respecta mesele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu din cate stiu, ca sa slabesti repede, poti sa faci dimineata inainte de a manca, sa faci 30 de abdomene, si seara dupa o ora sau mai putin, poti sa mai faci inca 30 de abdomene, si asa in ritmul, asta, o sa slabaesti destul de mult, dar trebuie sa mananci si adecvat! fara grasimi, sau dulciuri foarte multe, ciocolata, poti manca asa din cand in cand dar nu exagera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am slabit 5kg intr-o saptamana ...am o dieta care poti manca aproape orice trebuie sa mananci putin si des daca o vrei tio dau eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU poti slabai 5 kg intr-o saptamana numa 10laughing
daca iti tai slanina de pe tine cu cutitullaughingrolling on the floor
da asta ie viata cu grasime totatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta'i buna!straight faceVa luati dupa toate "vedetele" valeiii, slabeste tu 5 kg intr'o saptamana si o sa o mai vezi pe Miley Cyrus doar din spitalbatting eyelashes...Renuntal la idee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea...bea zilnic cate 3cani de ceai verde chinezesc,(fara zahar)mananca pui, peste, fructe, salate, si va da rezultate, si fara sucuri.eu am slabit 3kg intr-o saptamana PUNETI AMBITIA K VEI REUSII Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport mult si mananca sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca multa salata verde