| Miley_Cyrus a întrebat:

Vreau sa slabesc repede cam 5 kg in o saptamana. Cum sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SenZoru a răspuns:

Poti sa slabesti si 7 kg intr o saptamana insa nu este sanatos sa slabesti mai mult de 3 kg pe LUNA! mare atentie fiindca poti sa dai in carente. iar daca slabesti rapid riscu de a te ingrasa din nou este mult mai mare. ti o spun din proprie experienta. bafta.

342 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu miunca mult si mininca imi des dar miniinca fructe pine de loc nu minca prajituri tot asda si nici gras nu minca si vei
slabi dar tu esti slaba nu trebuie wsa slabesti asculta sfatul meu ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi la sala de fitness, te uiti pe net dupa diete si curi de slabire si slabesti. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pi in primul rand nu mai manca dulciuri si al doilea rand nu mai manca seara si nu mai maca paine deloc si fast food cam asta e raspunsel meu puphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa incarc reteta cu saltele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac sport de performanta (lupte) si am slabit 6 kg in 3 zile 3 zile fara mancare si 2 zile fara apa si antrenamente inbracat deci se pote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aceasta problema, de miine vreau sa incerc dietaDaneza sper ca voi reusi sa slabesc... Tie la fel iti urez succes)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley_Cyrus scoatete biatch!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz dar asta vreau sa fac si eu si nu stiu cum crying... fai mult sport si nu manca prea multa paine si dupa ora 6 nu mai manca de loc...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti minca orice, insa in cantitati mici. Micul dejun e foarte important, nu minca piine, zahar...cit mai multe fructe si legume, mai este nevoie de multa rabdare.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff.pai`. poti`. cu reteta` nicoletei luciu`. eu am tinut`o si am salbit 4kg intr-o saptamana.
pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley nu cred ca vei putea intr-o saptamana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. eu as vreasadevinvedetacaea as putea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putut slabi sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2l apa...
spot...
7 nemincat...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fulgi forta cu iaurt dietetic non stop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa exercitii in fiecare zi si minim 2 l apa minerala putin concentrata pe zi. Nu manca mancare cu grasimi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miley eu te iubesc dar mi se pare ca nu esti foarte grasa dar dupa mine ai putea sa slabesti prin mult efort fizic cel putin 2 l de apa pe zi si legume fructe carne de pasare sau vita fiarta, inabusita si cum spuneam ai putea sa mergi sa alergi dimineata la pranz si seara. Incearca sa renunti la dulcuri si fast-fooduri o vreme pana ajungi la greutatea ideala inaltimii tale. Cu dragoste Liza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anorexia Nervosa. Works best!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am slabit 7 kg intr-o saptamana si n-am suferit de nici o boala tongue secretul? 3 mese pe zi dar ele necontinand grasimi prajeli etc multa miscare si lichide in exces tongue bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara, dar esti deja destul de sleba.insa daca vrei sa te menti fii pe calea naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 6 si nu 7 fa sport cam de 2 ori pe saptamana mananca fructe si legume si bea mai mul decat 2 litri de apa si trebuie sa ai vointa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la laba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 zile bea nummai apa gazata 8 kg slabesti garantat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca dimineata paine cu ceai...la pranz ce ramane de dimineata si seara pune-te la somn inainte de cina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, wake up! E posibil sa slabesti, dar asta e inconstienta! Intr-adevar nu toti ne-am nascut sportivi dar daca refuzi sa faci cat de cat miscare aici e deja vorba de lene, care trebuie tratata prima oara, apoi slabitul. Nu trebuie sa tii o cura drastica ca sa slabesti frumos si sa te simti si foarte bine si sa tina rezultatul. In primul rand scapa de lene, in al 2-lea rand incearca sa elimini alimentele nesanatoase(gen fast-food), in al 3-lea rand incearca sa imbini utilul cu placutul, nu e deloc greu o sa vezi. De exemplu renunti sa mergi cu un mijloc de transport pentru a merge pe jos pana la scoala. Nu e obligatoriu sa mergi la sala sau altele, in primul rand e normal sa iti faci timp pentru invatat si sa faci ceea ce ar trebui sa faca un tanar de varsta ta. Fiecare varsta are specificul ei si etapele ei, asa ca nu e vorba de ore petrecuta la sala, e vorba de miscare, uite un sfat: implica-te in mai multe activitati la scoala gen dans, teatru sau ce mai aveti. Aici gasesti inca o sursa de miscare, si exemplele pot continua. Te ajuta sa te simti si mai bine, mai implinita, sa te poti concentra atat la scoala cat si in programul de dupa scoala, si si sa pierzi kilograme fara sa iti dai seama. Odata cu fiecare kilogram pierdut pe zi iti pierzi concentrarea, cheful de miscare, practic iti faci rau singura crezand ca te vei simti mai bine si ca vei slabi, ca sa ce? sa te ingrasi dupa dublu apoi sa intri in depresie si tot asa.Pana cand? Pana esti dispusa sa iti schimbi stilul de viata. Aici vine intrebarea daca esti pregatita sa iti schimbi modul de viata, caci nu e vorba doar de o saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc Elena Mocanu am 1, 67 si 66kg
vreau sa slabesc cel putin 3 kg si nu stiu cum sa procedez
Va rog sa ma ajutati cu un sfat bun. Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ne mancata si mananca numai fructe si 2 sanwisuri pe zi te iubesc si te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai manca dulciuri si nu manca seara, iar in afara de mic-dejun, pranz si cina cand iti este foame"bea apa"foarte multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu minca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa slabesc cel mult 5 kg intr-o saptamana cineva poate sa ma ajute