| Rebe a întrebat:

Vreau sa stiu exact ce ar trebui sa fac.am 15 ani 61 kg. vreau sa dau jos cateva kg., pana la vara, mai precis din abdomen, fese si coapse.multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elutzza_5346 a răspuns:

Pai nu-i nicio problema k ai atatea kg.incearca sa mai reduci din mancare.adica in sensul de a mai renunta a carne si sa mananci mai multe legume(castraveti, rosii, patrunjel, spanac, morcovi)pentru ca si ele contin vitamine.tot ce e posibil k pana la vara o sa scapi din greutate daca mai faci si niste exercitii(abdomene, genoflexiuni). BAFTA si sper sa te ajute sfatul meu

4 răspunsuri:
| tump a răspuns:

________________________________________

DIETA MASTER CLEANSE SAU CAT REZISTI NEMANCATA

Daca te-ai hotarat sa slabesti, ia-ti toate masurile de precautie astfel incat sa nu suferi de pe urma efctelor neplanificate ale scaderii in greutate. Sfatuieste-te cu medicul tau daca si cum es...

SLABESTE 6 KILOGRAME INTR-O SAPTAMANA

Ai constat ca te-ai ingrasat si trebuie sa slabesti brusc un numar esential de kilograme? Secretul consta in consumul de legume si fructe, si o supa preparata din urmatoarele ingrediente: o...

MICI SCHIMBARI IN DIETA TE POT SCHIMBA DE KILOGRAMELE IN PLUS

Pentru multi dintre noi, inceputul anului inseamna si inceputul unei noi diete. Aceasta nu se poate tine insa "dupa ureche", si in niciun caz nu trebuie sa fie una de "infometare&q...

CEA MAI EFICIENTA DIETA: PIERDERI IN GREUTATE CONTRA COST

Pierderea in greutate este mult mai eficienta daca se face contra cost. Astfel, oamenii platiti sa slabeasca vor reusi sa piarda kilogramele in plus, pe care le-ar pierde foarte greu daca nu ar p...

SLABESTE CU SPORTURILE DE IARNA

Sunt persoane care se dau cu sania, altele se plimba prin zapada, iar anumite persoane prefera doar sa se joace cu bulgarii. Orice activitate ai alege este imposibil sa nu scapi de cateva kg...

SLABESTE IN FUNCTIE DE ZODIE

Dieta pe zodii combina dietele obisnuite cu stiinta astrologica pentru a crea un sistem unic de slabire pentru fiecare. Vezi ce ti se potriveste si adapteaza-ti dieta in functie de propriile n...

SAPTE SUPER ALIMENTE CARE TE AJUTA SA SLABESTI

Silueta este visul oricarei femei de pe lumea asta. Daca ai observat ca ai pus cateva kilograme in plus si vrei sa le dai jos dar fara sa recurgi la masuri drastice, exista cateva trucuri care pa...

SMOCHINELE DETOXIFICA ORGANISMUL SI CRESC IMUNITATEA

Ideale pentru silueta noastra, smochinele sunt si o sursa buna de magneziu, necesara functionarii sistemului nervos, dar si de vitaminele A, B, C, care intaresc imunitatea. Atentie insa, din...

SASE TRUCURI SIMPLE CARE VA AJUTA SA SLABITI

Nutritionistii britanici afirma ca micile detalii, pe care abia le observam, sunt cele care provoaca o modificare radicala a greutatii corporale. Cele mai recente cercetari arata ca de obice...

CE SA NU MANANCI LA MICUL DEJUN

Micul dejun este una dintre cele mai importante mese ale zilei. Cu toate acestea, tot mai multi romani nu isi fac timp sa manance dimineata. Daca vreti sa nu va puneti in pericol greutatea,...

PLAN DE SLABIRE PENTRU TOAMNA, IN 7 PASI

Poate ca ianuarie este luna traditionala de incepere a curelor de slabire. Dar luand in considerare faptul ca vara cea fara de griji te-a facut, probabil, sa nu-ti mai supraveghezi dieta, poate n...

CARTOFII FIERTI INTARESC SISTEMUL IMUNITAR

Cartoful este foarte eficace in intarirea sistemului imunitar daca este consumat fiert, in orice fel de preparat, informeaza telegraph.co.uk. Specialistii de la Universitatea Autonoma din Ba...

8 REGULI FACUTE PENTRU A FI IGNORATE INTR-O DIETA

De cele mai multe ori, dieta "rimeaza" in creierul celui care vrea sa mai scape de kilograme cu un set de reguli si dictoane, unele vechi de cand lumea, altele in pas cu vremea. Repo...

CUM PUTETI SLABI FARA SA MANCATI CARNE

Pentru cei care doresc sa slabeasca urmand o dieta fara carne specialistii recomanda un regim bazat pe lactate, oua si vegetale, care, urmat timp de doua saptamani poate duce la o pierdere in gre...

SLABESTE PLACUT CU FRUCTE DE SEZON

Vara se termina, insa poti profita pe ultima suta de metri de fructele de sezon, pentru a da jos kilogramele nedorite. Iata 5 fructe de vara, care iti curata organismul, iti pastreaza sanata...

SLABESTE IN VACANTA: MAREA SI PLAJA INLOCUIESC SALA DE FITNESS

Dieta nu este suficienta pentru a avea un corp suplu si armonios. Din pacate pentru lenesi, miscarea e esentiala: inotul, alergatul sau voleiul sunt printre cele mai eficiente metode de a c...

RISCURILE SLABITULUI BRUSC

Orice femeie nemultumita de rotunjimile mai mult sau mai putin evidente ale corpului ei viseaza la ziua in care, "scapata" de orice complex prin obtinerea greutatii si formei visate, va uimi toate...

MUSCHI ABDOMINALI BINE DEFINITI

O sectiune abdominala bine definita este rezultatul exercitiilor de intarire si a unei diete cu grasimi putine. Pasi : 1. Planuiti sa faceti exercitiile abdominale de 4-5 ori pe saptamana. 2. F...

CUM SA NE INGRASAM SANATOS

Tendinta generala este de a mediatiza diete de slabire, iar persoanele care doresc sa se ingrase sunt privite cu suspiciune. Acest trend este relativ justificat de cotele alarmante ale obezitati...

CUM SA AI UN CORP CA-N FILME

In cetatea filmului, numele lui Michael George (fara legatura cu idolul gay al muzicii pop) este sinonim cu un corp perfect, coapse tonifiate, un fund bombat si brate de zeita (evident, nu ale lui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai jos... cea mai buna metoda ii miscarea daca vrei sa scapi de burtica du-te la fitnes in fiecare zi o ora-2...bea 2 litri de apa zilnic...nu mai manca dupa ora 6... fa fffff multe abdomene...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

An 15 ani si vreau si eu sa slabesc am 80 si ceva de kilograme sunt baiat fac si rugby si cand vin acasa mananc de rup crying si vreau ca sa ma abtin si am 1m67 ce dieta ar trebui sa tin sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munceste...adica sa transpiri mult. si sa mananci mai putin...si fa si sala