| Sfinnx a întrebat:

Nu mai e asa mult timp pana la vara si vreau sa am o silueta de invidiat.Am 14 ani si 1.57 inaltime si 43 de kg. Vreau sa spun ca am pe una in clasa exact ca mine doar ca ea are un corp frumos, ceea ce eu nu am.Am burta si nu stiu ce sa fac sa o dau jos. Zilele trecute m-am uitat pe yt la niste exercitii pentru abdomen si am facut cateva.+ ca nu mai mananc dupa ora 6.
Voi ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?[sau sa imi dati o metoda mai buna.btw in cat timp se vad schimbari?]Stie careva vreun mod natural? in afara de exercitii?
PS: nu cumpar chestii pentru farmacie.

7 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Eu stiu ca daca faci un sport de ex inot, si mananci cat vrei ramai slab.

| kiduţa18 a răspuns:

Nu mânca după ora 18:00 maxim 19:00. Renunţă la pâine, dulciuri, mâncare nesănătoasă şi sucuri. Apucă-te de sport (abdomene, sar coarda, aleargă).

| anutzaEu a răspuns:

1.Bea multa apa.
2. Tine dieta sau post.
3.Mananca cate un fruct, dimineata, cand te trezesti, cu o ora inainte de am manca mancare.
4. Daca stai la bloc poti sa cobori si sa urci scarile de vreo 2-3 ori, cum vrei...
5.Nu mai manca dulciuri si mancare nesanatoasa de la fast-food pentru ceva timp.
6.Culca-te devreme, PENTRU CA ATUNCI CANT DORMI MAI PUTIN DE 8 ORE TE INGRASI! E ADEVARAT!
7.Nu mai manca nimic dupa ora 7(maxim).
Sper ca te-am ajutat! BAFTA!

| snAke3 a răspuns:

Cel mai repede slabesti prin sarit coarda, fuga, cel mai repede slabesti si faci muschi cand te distrezi asa ca du-te afara joaca prinselea, scunsea, fotbal (e si pentru fete). Mult succes.

| LalaBandLovee a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa faci sport, cum au zis si ceilalti, sa nu mananci mai mult de 3 mese pe zi, sa renunti la dulciuri si nici sa nu mananci in exces paine, covrigi etc. Trebuie sa mananci fructe si legume in exces, dar nici prea multe, intr-un cuvant sa ai grija de tine si alimentatia ta! Bafta!

| Dunkell a răspuns:

Pentru slabit nu te ajuta in mod excesiv abdomenele.

Am experiența așa ca îți recomand :

1. Exerciții Cardio ( alergat pe scari, la bicicleta, alergat pe loc, fitness ).

2. O alimentație sănătoasă cu 3 mese pe zi cu gustari intre ele, fiecare masa trebuie sa fie mai mica decat cea precedentă, cel mai mult mâncându-se dimineața.

3. Abdomenele te ajuta mult, daca știi cum să le faci, fiind fată, nu prea cred eu ca poți face multe, dar poți încerca Crunch ( caută pe net pentru a vedea cum se fac ) câte 50 cu pauza intre ele de 3 minute.

4. Alimentație sănătoasă, multe lactate, lapte, branza, oua, etc. Multe fructe si multe legume!

Cam asta ar fi, se vad rezultatele, dar in cam 2 luni.

Baftă!