| anamaria1905 a întrebat:

Vreau sa trec de la tampoanele normale la cele interne. Am incercat sa folosesc azi un ob mini si nu am reusit. Ma doare foarte tare si as vrea sa stiu daca e normal la prima utilizare. Sunt inca virgina. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Eu am auzit că alea pot dezvirgina și mă refer de la fete eu fiind băiat, dar fă cum vrei doar să nu spui că "n-am știut"

| anamaria1905 explică (pentru Divy):

Am mai auzit de cazuri de genu, dar chiar vreau sa trec la tampoanele interne pentru ca cele normale imi sunt incomede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e normal la inceput sa te doara.Mai ales daca esti virgina.Dar in timp te vei obisnui.Nu o sa le mai simti dupa ce te obisnuiesti cu ele si o sa vezi ca sunt mult mai confortabile si mai bune decat alea normale.

| anamaria1905 explică (pentru anonim_4396):

M-am speriat pentru ca ma durea foarte tare si atunci am renuntat pentru ca am crezut ca ceva nu e in regula. Deci pot sa incerc fara nicio teama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamaria1905):

Da,dar suporti si tu putin la inceput.O sa vezi ca apoi o sa ti se para foarte usoare si confortabile.
Uite citeste aici mai multe
http://www.tampoane-ob.ro/......rteens.opl

| anamaria1905 explică (pentru anonim_4396):

Si de unde stiu cat de mult trebuie sa il introduc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anamaria1905):

Vezi pe site-ul pe care ti l-am dat ca au un video si explica tot ce vrei.