| InTheAir a întrebat:

Vreun "dințar" pe aici? Trebuie sa merg la o extractie de molar de minte ca n-are loc sa iasa (e inclus!), si se impinge de am impresia uneori ca-mi zboara dintii din gura. Problema nu e ca doare si bag in mine calmante cat cuprinde, insa cand e "apogeul" la durere, nu pot sa ating cu nimic gingia, si pulseaza bine. Cautam in stanga si in dreapta si tot ce-am gasit despre treaba cu pulsatul, cica e puroi. Doar cand e puroi pulseaza sau la molarii de minte e ceva oarecum normal?

p.s.: am mai extras unul si acela nu pulsa chiar asa tare. pulsa si cealalt, dar mai putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca esti clujean, incearca aici: http://www.dentistonline.ro/......Valer.html
Eu tot la el ma duc de o vreme, dupa ce l-am cunoscut numai odata am mai mers la altcineva si mi-a parut rau.

| Felys a răspuns:

Recent mi-am scos si eu o masea de minte, a iesit foarte greu si tot asa mi-a zis medicul ca am avut o punga mica de puroi, durerea nu era extrem de mare dar cand si cand imi mai dadea cate un sut, in general cand maselele de minte se strica nu trebuie amanat momentul scoaterii lor