| RibbellaaInk a întrebat:

Vroiam de mult sa spun ca..de ceva timp am mereu greturi.si imi vine sa vomit da nu pot..de exemplu cand ma trezesc dimineata cateodata.si nu vreau sa mananc ca nu mi-e foame. dupa ce mananc..cateodata imi vine rau sau de la ate motive..credeti ca e ceva grav? sa..sunt doar niste simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Greturile poti fi semnele mai multor afectiuni si cum nu ai dat foarte multe detalii o sa-ti spun experienta mea. Si eu aveam greturi mereu, am fost la multi doctori pana am aflat ca erau de la ficat(mancam numai prostii:mancaruri prajite, fast-food, etc si din cauza asta ficatul avea de suferit) Am luat niste pastilute si am baut multe ceaiuri si mi-a trecut. Daca si tu mananci multe mancaruri nesanatoase poate fi o cauza. Totusi eu te sfatuiesc sa mergi la doctorul de familie pentru un consult, pana la urma nimeni din noi nu poate sti sigur ce ai fara niste analize, un consult, etc.

| Carmen100 a răspuns:

Ia niste suplimente de calciu, si eu pateam la fel si mi-a luat mama niste Calciu Sandoz si nu mai am nimic happy

| 1stResponder a răspuns:

Poti sa ai anemie / lipsa poftei de mancare / lipsa de calciu sau magneziu. Ia niste vitamine de la farmacie, pentru o anumita perioada de timp si mergi la medicul de familie pentru niste analize si consultatie.
Insanatosire grabnica!