| anonim_4396 a întrebat:

Am foarte mult busuioc proaspat, ce sa fac cu el, merge congelat?

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Congeleaza-l sial poti pune si in apa va tine mai mult, daca al pui la congelator sa-l pui in folie de aluminiu va tine mult mai bine.

| psiholoaga a răspuns:

S-ar putea, eu mai congelez marar, patrunjel, de ce nu ar merge si busuiocul. Sau il poti intinde pe ziare si lasa la uscat. Maruntesti frunzele si le pui la pastrat intr-un borcan.

mira
| mira a răspuns:

Merge si uscat si congelat. Cel uscat este potrivit pentru ceaiuri impotriva migrenelor. Mira

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fff bun concelat.gasesti in magazine busuioc concelat...nu ii dispare mirosul

| micuta_8485 a răspuns:

Nu.trebuie sal lasi la uscat apoi il bagi intr-o punga de hartie si se mentine.happy

| clys a răspuns:

Eu zic sal pui la uscat mai bine