| AndreeaMihaella a întrebat:

Buna. Ce condimente as putea folosi la orice tip de carne? Vreau sa fac o solnita cu un amestec si sa il folosesc o vreme doar pe ala dar sa mearga la mai multe.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Google e solutia

| NunuNini a răspuns:

Sfanta comoditate!
Nu exista amestecuri unuversale. Pastreaza-le separat si faci amestecul in functie de mancare.

| NunuNini a răspuns (pentru mgtow):

Daca Google e solutia, cum mai "impusti" tu punctele?

| darrio2007 a răspuns:

Pentru fiecare carne exista un anumit amestec de condimente. Nu se potriveste un condiment folosit la pește să il pui la carne de porc. Si, in plus, daca nu este inchis in ambalajul lui original, in timp isi pierde aromele. Mergi in magazin si cumpara plicuri cu condimente pentru carnea la care vrei sa folosesti acel condiment.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea foloseste condiment de pui (nu gaina) de la Del'ik'at.

| AristotelEusebiu a răspuns:

Sare si piper (clasic)