| anonim_4396 a întrebat:

Cate calorii trebuie sa mananci pe zi (vreau sa ma ingras)? Si cate raman in organism si ma ajuta sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fluturasul a răspuns:

Cantitatea de calorii pe care trebuie sa o mamanci pe zi este de 2000. Atatea foloseste corpul pau in fiecare zi. Daca manaci mai multe ce ramane din caloriile neconsumate de corp se va tranforma in grasime si astfel te ingras

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Între 1500 şi 2000 de calorii, efort fizic minim, somn cât cuprinde şi trebuie să prindă.
Pa, pa.

| andreiuuutza a răspuns:

Daca ai probleme cu asta, adica daca vrei sa te "ingrasi", mai degraba sa pui cateva kg pe tine, cel my indicat este sa iti faci in 1 rand un abonament la sala, unde cu ajutorul unui instructor, vei dezvolta niste grupe musculare, cu care ai probleme. A pune muschi pe tine nu inseamna sa ajungi sa arati ca un baiat. E mult my bine sa pui cateva kg de muschi decat de grasime.Musculatura poti sa o dezvolti acolo unde vrei:fese, coapse si altele, pe cand grasimea nu o pui niciodata acolo unde vrei.

| OnWeed a răspuns:

Aproximativ 2000 Kcal.

@antonia12 - mi se pare cam exagerat micul dejun, ce ai scris tu acolo cred ca mananc eu intr-o zi intreaga.

| Alocispeptunoi a răspuns:

Pfff eu nu stiu cum sa slabesc si u vrei sa te ingrasi laughingexista si pastile ca sa te ingrasi intre 2000-2500

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@antonia12 eu vreau sa ma ingras dar;
1 Intr'un mod sanatos nu bagand toate toxinele in minewinking
2 Nu vreau sunca pe mine, vreau un strat mai gros de carne dar asezata la locul eiwinking
3 Nu vreau sa fiu dublawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@tommy mama or exista dar eu nu ma ating de asa cevawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Fun@Work, imi ceri imposibilul laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Legiuitoarea, daca efortul fizic scade mi se pare logic ca o sa ma aleg cu ceva sunca pe mine care nu da bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra pe google si cauta calculator caloric intra si tu pe una din ele si scrie-ti acolo inaltimea greutatea si varsta si dai pe calculeaza. Apoi vezi cate calorii ai voie sa mananci ca sa te mentii si mai adaugi si tu 200-300 la alea.Atata tot.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mananci un numar mai mare de kcal decat iti este recomandat pentru a te mentine iar daca vrei sa pui carne pe tine nu grasime e si mai bine mananci multe salate, fructe, branza multa lactate si ai un avantaj poti manca mai multe din astea pentru ca au putine kcal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa te ingrasi ...mananca seara ciocolata cu paine si 100% te ingrasi

| antonia12 a răspuns:

Pai dimineata poti manca cam asa:
5 sandvisuri, o cana cu lapte, un mar, 3 falii de branza, o salata si niste oua(toate la un mic dejun)
La pranz poti manca:
un castron cu ciorba, felul doi, o salata, o friptura, mec donalds, pizza, cipsuri etc
Iar seara:
ceva cu multa carne.
Si ar trebui 2 000 de Kalori pentru ati ramane in corp exact 784 de Kalori.

| Max234 a răspuns:

Fratilor daca beau coca cola si mananc chipsuri ola sau viva seara ma ingras?

| Fun@Work a răspuns:

De obicei se spune ca atunci cand iubesti, slabesti. Deci sugestia mea este sa o lasi mai usor cu iubirea ca si asa aduce numai incurcaturi :)
http://unzambetpezi.blogspot.com