| iuliana21 a întrebat:

Ce ati gatit azi? sau ce ati mancat?

Răspuns Câştigător
| gynycola a răspuns:

CIORBA DE CARTOFI, pireu cu chiftelute iar la desert :clatite cu gem de visine¡hmm ce buun¡

17 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mi-a ramas niste ceapa veche, incepea sa incolteasca asa ca am facut o mancarica de ceapa cu aripioare de pui...secretul este ca sa oparesti ceapa si sa arunci apa respectiva, este foarte rea la ficat, apoi continul procesul normal.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cas framantat, tochitura, mamaliguta si ochiuri

lolita
| lolita a răspuns:

Nu am gatit am mancat un kebab in oras.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Am facut rulada carne cu legume (din piept de pui) si legume aburite... supa de fasole verde... a fost delicos...

| cristina_6456 a răspuns:

Am gatit ciorba de fasole verde tongue

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai am mancat un piure cu carne si in rest numai cirese.laughingAsta a fost mancarea mea pentru ziua de azibig grin

| Brigitta a răspuns:

Kfc laughing
Si acum piersici, merehappy

| Dl.Inginer a răspuns:

Pasta bolognese.yummi

| ioanaa a răspuns:

Am facut o salata orientala.

| Wtf9000 a răspuns:

Toata ziua am mancat numai rosii cu branza. Maica-mea e paralela cu mancarea. laughing

| catalina_2916 a răspuns:

Am mancat piure de cartofi si chiftelutze...tongue

| Anca_6788 a răspuns:

Nu am gatit, a gatit kfc-ul pentru mine

| Diav0la a răspuns:

Hehehe...se pare ca e la moda fasolea verde. Am gatit supa de fasole verde, ca in Ardeal, cu afumatura si smantana cat curpinde... o delicatesa ...merge cu ardei iute de numa.

| Lorenyk a răspuns:

Am mancat un chec facut de mama. ii iese delicios. toate mancarurile ii ies bune, dar checul ii iese cel mai bine. nicaieri pe lumea asta nu cred ca voi manca checuri ca cele facute de mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar vreti sa mi se faca foame? Dupa ce ca am stat toata ziua nemincat, ca am plecat pe fuga sa nu intirzii la servici, acum ma faceti sa-mi ploua-n gura laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotia mea a gatit salam astazi si cas, salata de rosii ...etc,si a mai facut si eugenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut astazi pasta rece.