| anonim_4396 a întrebat:

Cum scăpați de părul de pisică din casă, din lenjeria de pat și de pe haine. Am avut o pisică timp de 6 luni, am curățat după ea, am făcut curat, dar părul ei e peste tot. Mai ales în lenjeria de pat. Am dat cu role cu Burete abraziv, degeaba.

6 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Daca ii cade parul in exces ar trebui sa consulti un medic veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspiratorul rezolva tot

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Uite de asta nu doresc sa tin pisici in casa. Is puricoase, naparlesc la greu, au paraziti intestinali si te freaca la cap toata ziua sa le dai mancare( pe langa asta nici nu le poti lasa nesupraveghiate tot timpul). Eu unul nu inteleg ce vede lumea la ele in afara de faptul ca is dragute... sa nu mai zic ca imi par a fi niste animale foarte nerecunoscatoare si cu toane.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Există aspirator special pentru asta. Înainte de aspirare este indicat ca locul să fie pulverizat cu oțet, cu o jumătate de oră înainte. Da, cu oțet.
Oțetul face ca firele de păr să se înmoaie și să iasă ușor din țesături.

| Cristian21111 a răspuns (pentru SmaraldAlbastru):

Și cu lenjeria de pat când o bag la spălat, cum pun oțet?

| FreedomAli a răspuns:

Iti recomand o pisică Sphynx.winking