| Aoxkajcjw a întrebat:

Eu vreau sa ma uit la un film azi care incepe cam tarziu la 22:00 ..eu de obicei pe la 21/22 dorm, m-am gandit sa beau cafea(eu nu beau de obicei nimic doar ceai si apa ) Oare ma va ajuta sa raman pana spe la 12/1?

14 răspunsuri:
| Rotazi a răspuns:

Cam tarziu pentru oricine.
De obicei filmele se dau si in reluare ziua. Dimineata sau spre pranz. Nu ar fi mai bine sa te uiti la reluare? Uita-te in program cand este.

| Aoxkajcjw explică (pentru Rotazi):

M am uitat si nu da reluare :/ dar totusi ma ajuta cafeaua sau nu?

| Rotazi a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Putin la inceput. Dar dupa maxim o ora adormi inainte de ati da seama.

| Rotazi a răspuns (pentru Rotazi):

In pauze mai misca-te, mai spala-te cu apa rece.

La oboseala, mie imi ajuta mai mult apa rece bauta, decat cafeaua. Probabil e chestie e hidratare.

| Aoxkajcjw explică (pentru Rotazi):

Am facut un capuccino si am adaugat un nescafe strong de la mama (cam jumate de lingurita) eu simt ca m.a trezit putin acum nu stiu sper sa rezist

| Rotazi a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Auuu, de la nescafeul ala, nu mai dormi toata noaptea. Daca te apuca tremuriciul, sa stii ca e de la nescafe. Atunci sa iei o lingurita de zahar si sa bei multa apa. Vizionare placuta.

| Aoxkajcjw explică (pentru Rotazi):

Frate mama bea 2 cafele pe zi cu ala pe mine de la jumate de LINGURITA amestecata cu capuccino si zahar deja incepe sa ma doara capu.

| Aoxkajcjw explică (pentru Rotazi):

Man ce tremurici?

| Rotazi a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Mama ta este deja obisnuita. Si apoi, are mai multi ani, mai multe kg, et. Corpul ei asimileaza cofeina mai usor. Nu si al tau, care nu bei cafea. Daca esti asa de capos, de ce ai mai pus intrebarea aici?

| comyne a răspuns:

Daca vei bea cafea vei adormi destul de tarziu, dar daca nu vrei sa bei cafea ai putea incerca sa bei cola(eu daca beau 500 ml adorm pe la 2), culca-te putin inainte cu ceva timp, nu sta foarte intins in pat(adica sa nu stai in aceeasi pozitie ca atunci cand te culci), daca stii totusi ca vei adormi puneti o alrma din 15 in 15 minute ca sa te asiguri ca nu vei pierde prea mult din film

SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Aoxkajcjw explică (pentru comyne):

Nu am cola, nu cumparam sucuri ..am doar capuccino si cafea oare capuccino nu ma ajuta?

| dd17 a răspuns:

Mai bine il vezi online

| Aoxkajcjw explică (pentru dd17):

Da.dar e mai fain pe tv.

| Cîrștioabă a răspuns:

Salut @Aoxkajcjw, depinde și de cofeina cafeii, îți recomand cel să bei la prânz o cană de cafea plină, iar la cină 1 energizant de preferat Redbull pentru că taurina și cofeina te vor ține trează o perioadă destul de mare.