| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa raman treaz?
Simt ca cad din picioare nu mai pot de oboseala...
Mam udat cu apa rece am iesit pe afara iar la cafea nu vreau sa apelez.

Oare sa beau niste Red Bull?
Am doua cutii. oare imi face rau?

Răspuns Câştigător
| bogdan12321132231 a răspuns:

In primul rb e o panarama care nu te lasa sa dormi, dar nici nu te simti prea bine, incearca bea o cafea normala, apoi bea 1 sau 2 beri bune cum ar fi heineken sau silva, nu panarame cum e noroc sau noimark pentru boschetari, o sa vezi ca no sa se mai simte oboseala asa tare daca bei cv in cantitate moderata fara sa te imbeti sau sa te ametesti.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Dormi, si dupa aia o sa ramii treaz. Nu fi tembel cu RB, s-a murit de la asa ceva de mai multe ori, nu doar o data.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Serios?
Eu beau 4 pe saptamana...cand sunt obosit..nu prea dorm

| Anonimuserr a răspuns (pentru KodrutZ):

AI dreptate, se poate muri dacă ai inima slabă, sau afectată după atâta stres și nopți nedormite. Bine sunt cazuri mai rare dar există.
În fond eu am vrut doar să ajut. Cine crede că am fost ironic n-are decât să creadă până la moarte asta și de ce nu dincolo de ea.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Nu mai exista nimic dupa moarte in afara de groapa de 2 metri...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ești foarte obosit, nu prea poți face nimic. Cafeaua e de prisos. La fel, și energizantele, care nu fac minuni, mai ales dacă organismul e obișnuit cu ele. Încearcă să dormi, puțin de tot, măcar atât cât îți poți permite. Probabil, nici în nopțile precedente, nu ai prea dormit, iar organismul e slăbit, acum.
Odihna e singura soluție. Dacă nu vrei auzi de somn, atunci, îți doresc să fii puternic, să reziști propriei provocări. : ))

| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca ai ceva importat de facut..Eu zic sa dormi totusi doua ore.
Oricum nu vei retine nimic daca esti obosit.

| OoBunnyoO a răspuns:

Si de ce anume vrei sa stai treaz toata noaptea? Nu te ajuta cu nimic, nu se va intampla nimic deosebit. Nu inteleg ce anume crezi ca vei obtine stand treaz o noapte intreaga. Nu iti va ridica nimeni o statuie.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Am avut o lucrare importanta...nu mai vorbi in necunostinta de cauza...si uite ca pana la ora asta am terminato.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar si pentru lucrarile importante, nu merita sa iti strici somnul sau sanatatea. Si eu am avut suficiente lucrari importante la viata mea, dar fie ma apucam din timp de ele, fie daca nu era suficient timp le lasam pentru alta zi. Sau imi asumam nota proasta si o rezolvam mai tarziu. Cand esti obosit, mental vorbind, nu numai fizic, nu faci treaba buna oricum. Iar cafeaua si energizantele nu fac decat sa te tina treaz fizic, dar nu ajuta prea mult cu cincentrarea, folosite in exces sau cand esti extenuat.

| bogdan12321132231 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rb e o panarama care nu te lasa sa dormi, dar nici nu te simti prea bine, incearca bea o cafea normala, apoi bea 1 sau 2 beri bune cum ar fi heineken sau silva, nu panarame cum e noroc sau noimark pentru boschetari, o sa vezi ca no sa se mai simte oboseala asa tare daca bei cv in cantitate moderata fara sa te imbeti sau sa te ametesti.

| Anonimuserr a răspuns:

EU îți spun frumos.
Încearcă să eviți stresul dacă nu poți, atunci poți încerca să iei totuși vitamine să te duci la doctor să-ți prescrie un tratament pentru a putea face față stresului. Sistemul nervos este serios afectat și trebuie și el protejat cumva prin vitamine (B-uri).
Nu este bine să bei Red Bull pentru că îți poate afecta inima.
Știi și tu bine că stres = boală.
Totul vine pe fond de stres.
Și atunci, dacă ești supus continuu la tensiune aceasta nu o să fie bine.
Deci sfatul meu este să diminuezi stresul pe cât poți. Este spre binele tău.
Încă ceva, dormi bine noaptea și devreme dacă se poate.
Deci sunt mulți factori care îți influnețează grav starea de sănătate. Dacă nu se pot elimina atunci poate poți încerca să-i diminuezi.
Sigur
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Esti pe langa frate.e numai pentru seara asta. vreau sa stiu cum pot sta treaz toata noaptea...stiu ca stresu=boala etc...Iau centrum de cateva luni

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Bea o cafea tare atunci! E bine că iei centrum.
Nu nu sunt pe lângă! Fii și tu omenos. Am încercat să te ajut nu să-ți bag bețe în roate așa cum crezi tu și alții.
Poți bea o cafea tare, sau un Nes dacă ai.

| Kriss96 a răspuns:

Ai putea sa dormi. E cam grav daca simti ca o sa cazi din picioare si tot te fortezi sa rami treaz. De ce vrei sa stai treaz totusi?
Nu stiu cat o sa te ajute orice energizant. Pe mine nu ma ajuta. Daca sunt foarte obosita degeaba. Pana una alta iti mai fac si rau.