| maitreyi a întrebat:

Imi puteti spune si mie va rog frumos ce sa mananc sa ma ingras? incerc de cativa ani sa ma ingras, mananc mult, seara chiar si nu ma ingras deloc (am 1, 68 si 48-50 kg ) va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti dori sa te ingrasi. La 1, 65 aveam 47 kg si nu eram multumita. Am tot facut cure de ingrasare, acum fac cura de slabire crying Dupa o nastere o sa te implinesti si vei arata super, dar sunt convinsa ca si acum arati la fel, nu esti prea slaba.

8 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Te sfatuiesc, pentru inceput sa iti faci niste analize, pentru a fi sigura ca esti sanatoasa si ca totul este in regula cu organismul tau!
Apoi, mergi la un nutritionist!
Va sti ce sa iti recomande in functie de nevoile organismului tau!
Nu incerca sa te ingrasi mancand orice!
Nu iti risca sanatatea!
Atat slabitul cat si ingrasarea trebuie facute sub supraveghere medicala si cu o dieta gandita special pentru fiecare in parte, deoarece, fiecare avem particularitati, preferinte culinare diferite sau anumite motive pentru care nu trebuie sa consumam orice aliment...
Asa ca, mare grija!
Oricum, ca femeie, e mai bine sa fii slaba!
Bine, nu scheletica., dar mai bine cat mai slaba!

lolita
| lolita a răspuns:

Slabitul sau ingrasatul nu tine numai de mancre, eu de ex ma ingras cand sunt mai linistita in viata sentimentala sau cand nu am probleme prea grave. incearca sa nu te mai stresezi, si faptul ca vrei sa te ingrasi te streseaza.
incearca sa treci prin viata ca gasca prin apa.

| mircea a răspuns:

Nici nu stii ce fericita esti!

| sergiu2525 a răspuns:

Wow alti doresc sa slabeasca si tuulaughing))eu mi-as dori sa am atata

| ShaKuri a răspuns:

Paine. prajeli. carne. dulciuri... dupa ore tarzii.si las'o moale cu sportulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metabolismul tau este foarte activ. probabil esti f tanara. medicul te-ar putea sfatui ce sa faci. cu varsta, insa, metabolismul "leneveste" si, oricum, vei mai pune cateva kilograme pe tine.

| andexcelent a răspuns:

Poti sa mergi la un nutritionist. dar asta te va costa bani.si nu este tocmai ieftin.
Incearca sa mananci mai multe proteine. dar intr-un stil echilibrat. poti sa iti gasesti si pe net programe de ingrasat dar tine minte ca nu trebuie sa alegi unul extrem.
Acesta este un link care te-ar putea ajuta:
http://www.slabsaugras.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=41&idsec=3

| raluca_9871 a răspuns:

Eu tot ce-ti zic e sa iei ceva vitamine de calitate, ca de exemplu: Vitamax, ExtremVit, si incearca mai multe, pentru ca si eu am avut aceasta problema si chiar am mai pus cateva kg, insa atentie nu tot ce e scup e si bun(ma refer la vitamine).