| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai mananc, adica masa mea e 95% carne si alte prajeli, dar pe caldura asta as manca altceva dar nu prea stiu ce...

Răspuns Câştigător
| SweetieBeibby a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci foarte multa carne pentru ca nu este bine pentru sanatatea ta! Sau daca mananci incearca puiul, curcanul sau o carne care nu este asa de grasa precum porcul.Acum,pe vremea acesta cand este cald, incearca sa mananci salalte...De exemplu poti sa iti faci o salata in care sa adui bucatele de branza sau mananca orice mancare doresti tu dar incearca sa ai si o salata langa.Si fructele sunt importante in vremea aceasta.si pentru ca acum sunt foarte multe incearca sa mananci macar cateva pe zi! Si bea multa apa, este bine pentru organismul tau, nu te deshidratezi si face bine pentru ten! Sper ca te-am ajutat!:*

6 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Heii,ai putea face o salata de rosii, paste cu sos sau un piure de cartofihappy.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Incearca salatele de fructe, sunt sanatoase, delicioase si racoroase, mai ales ca acum este timpul lor. Eu mananc ceva de genu: 5-6 capsuni, 1 mar, 1 banana, 1 portocala, 2 linguri de miere, un pumn de nuci, data la rece 1h si este nemaipomenita.

| thegatekeeper a răspuns:

Sunt o multime de feluri de mancare in afara de ceea ce mananci tu. O sa iti spun cateva dintre preferatele mele: orez cu ciuperci, piure de cartofi, mazare, linte, cartofi copti, ardei umpluti cu orez si ciuperci, salata de beuf, salata verde, paste cu ciuperci si/sau sos de rosii. Chiar daca ceea ce am enumerat mai sus sunt feluri de mancare vegana, le poti adapta, in sensul ca poti adauga carne, branza sau oua unde este cazul. Nu stiu daca sunt pe gustul tau, insa poate gasesti ceva care te intereseaza.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Incearca fructe si legume

| ÐÿÅ a răspuns:

Pizza cu somon afumat

Când ai poftă de ceva delicios, cu influenţe mediteraneene, o pizza cu somon afumat este alegerea perfectă. Este foarte uşor de preparat, mai ales dacă foloseşti un blat gata copt. Mai poţi adăuga, după gust, felii de ceapă, frunze de busuioc sau oregano, ardei gras etc...

Ingrediente:
1 blat mare pentru pizza (făcut în casă sau cumpărat), gata copt
1 lingură cu ulei de măsline
1 cană cu somon afumat, tăiat în fâşii de câţiva centrimetri
o jumătate de borcan (aproximativ 170 de grame) de bulbi de anghinare marinată
2 linguri de roşii uscate la soare, tăiate mărunt
2 ceşti cu mozzarella dată prin răzătoare

Mod de preparare
Încălzeşte cuptorul până la 200 de grade C
Întinde uleiul de măsline pe blat.
Presară fâşiile de somon, anghinare şi roşiile uscate.
Presară mozzarella pe toată pizza, uniform.
Coace în cuptorul încins până când mozzarella se topeşte bine, aproximativ 10 sau 15 minute.

| anonim_4396 explică (pentru ÐÿÅ):

rolling on the floor