| Miradi a întrebat:

Buna TPU..as dori sa aflu, daca tin post.pot sa mananc carne seara? Eu asa stiu ca seara dupa ora 21:00 se poate manca.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, daca esti de religie crestina. In perioada postului nu poti manca carne, peste, lapte si lactate, oua.
In religia musulmana, postul se tine numai in perioada cu lumina a zilei, putandu-se manca dimineata inainte de rasarit (in perioada de Ramadam, hotelurile din Turcia servesc mic dejun incepand cu ora 3 dimineata) si seara dupa apus.

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Dupa ce treci la Islam se rezolva treaba asta... laughing

| MskDesign a răspuns:

Nu poti manca caci te vede "Cel de sus", acel personaj fictiv al bestsseler-ului Biblia.Voi traiti din carti si nu din realitatea faptelor.

| Dorugar a răspuns:

Poti sa manaci care toata ziua cu conditia sa nu te doara dintii. In Biblie nu este interzis sa mananci carne si nici nu se cere sa tii post, si asta inseamna ca nici Dumnezeu nu iti cere sa tii post, Si daca Dumnezeu nu cere asta, inseamna ca acest lucru il cere Diavolul, probabil prin slugile sale, (adica preotii pe care Isus ii spurca si ii acuza ca sunt slugile Mamonei, adica ale Diavoluluí)
Asa ca ramane la latitudinea ta sa alegi a cui cale o urmezi, calea lui Dumnezeu care nu iti cere sa ti post, sau calea Diavolului care iti cere sa tii post prin slugile sale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de religia pe care crezi ca o ai.

Răspuns utilizator avertizat