| IngerFaraAripixD a întrebat:

Salut, ma cheama dani...am 13 ani si am dependența de energizant-ul HELL...vara asta din 2016, consumam zilnic cate 1-3 doze, un timp nu am mai baut. dar parca respir greu si nu-i de bine, dati-mi un sfat ce as putea face sa nu mai am disonfort in piept si cum pot sa ma lăs. (nu stiu daca am mai
pus intrebarea, sunt nou)

5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pur si simplu nu iti mai cumperi. energizantul e foarte periculos la adulti, ca sa nu mai spun ca un copil nici nu ar avea voie sa consume asa ceva.contine foarte multa cofeina, taurina si alte nebunii care iti mananca din calciu, provoaca probleme la inima si strapezeste dintii.incearca sa inlocuiesti acel gust dulce cu niste fructe

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt avertizari ca pot produce atacuri de inima aceste energizante.
Evita sa mai bei energizante si cola, dependenta este doar in capul tau si daca constientizezi ca poti sa mori, te opresti imediat.

| IngerFaraAripixD explică (pentru Violleta2022):

O sa incerc sa tin cont de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Incearca sa nu mai cumperi si stai linistit, ocupa-ti timpul cu altceva, fa-ti teme sau concentreaza-te pe ceva folositor pentru scoala.
Ai putea sa incerci sa faci un calcul sa vezi cati bani spargi numai pe dependenta asta si cati ai putea salva, poate te ajuta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neata.
Poate ca suna penibil, insa incearca urmatoarea metoda : cand simti nevoia sa bei energizant, cumpara apa minerala.
Eu eram consumator de Cola, insa pun in practica exact ce-ti recomand si tie...iar rezultatele nu se simt inca, dar, simt oarecum diferenta.
Nu mai am acele palpitatii, sau stare de moleseala.
Succes